46. Little bitch

24. února 2014 v 19:43 | Wolf |  Little bitch
Snažím se to nějak urychlit, tudíž jsou kapitoly o něco delší a myslím si, že i záživnější.
(Mimochodem, poděkujte za Hel tomuto obrázku. Díky němu se dcerka Lokiho objevila.) :D


Hel se vrátila ze zábavního parku celá nadšená, na hlavě měla kšiltovku, v ruce si pyšně nesla obrovskou pandu a bolelo jí bříško, jak se přetláskala. Jakmile vkročila do obýváku, úsměv jí z tváře téměř hned zmizel. Tony i Thor, kteří jí celý den doprovázeli, ukotvili své pohledy na dvou strážcích stojících uprostřed místnosti. Kolem nich leželo pár ohořelých těl a nějaký muž bez hlavy.
"Vládkyně," řekl jeden z nich hlasem prosyceným smrtí. Hel nevěděla, co po ní chtějí, ale věděla, jak reagovat. Odložila plyšáka a přeměnila se zpět na tu odpornou polomrtvou holčičku. Bála se, jak Tony a Thor zareagují, až jí uvidí takhle, ale strach téměř hned zmizel, jakmile její tělo omotala smrt. Ne, ona byla smrt. Ona byla to, co teď dýchalo z celé téhle místnosti, která začala zapáchat hnilobou a krví.
"Co tu děláte?" řekla temným hlasem, který vůbec nezněl jako její. Zněl… temně.
"Je čas se vrátit," odvětil strážce. "Váš trůn čeká."
"Ne! Nevrátím se!" vykřikla Hel a strach jí začal pohlcovat. Cítila neviditelná lana, která jí stahovala dolů do země, do hlíny.
"Nemáte na vybranou," oznámil jí chladně strážce.
"Já jsem vaše vládkyně, to vy nemáte na vybranou!" vykřikla rozčíleně, ale do hlasu se jí vkradl strach. Oba se začali smát.
"Změkla jste," dříve než stačila něco odvětit, lana jí stáhla. Snadně prošla všemi patry Stark Toweru až do země, do hlíny. Pak se jí zatemnilo před očima a když se probrala, byla na svém trůně, kolem ní polehávali obrovští vlci a nad hlavou jí zakrákala vrána. Rozhlédla se. Její síň byla tvořena z temného kamene, bez oken. Stejně by dovnitř svítil jen matný měsíc, který neodrážel téměř žádné světlo, jelikož slunce bylo příliš daleko. Dlouhou síň osvěcovaly tedy pochodně vyvstávající z lebek těch, co zde odpočívali. Podlaha byla pokrytá kobercem, který býval šedý, teď měl ovšem na několika místech tmavě černou, což znamenalo, že její strážci nezaháleli a trestali ty, kteří si to zasloužili. Zvenku byl slyšet křik. Vyděšený křik dětí, dospělých i starců. A smích. Slyšela ten ďábelský smích a do očí se jí vkradlo několik slz.
"Tohle je tvoje místo, Hel," zaslechla zpoza trůnu. Otočila se a viděla Lokiho. Krčil se v tom malém prostoru mezi trůnem a zdí.
"To ty jsi mě sem přivedl?!" vypískla rozčíleně.
"Ne, neoddělil bych tě od Ness, ne teď," vyškrábal se ven, jeden z vlků se ho pokusil kousnout, ale Hel ho potrestala zlým pohledem. "Byl jsem mrtev, podplatil jsem strážce a ten mě pustil zpět na Midgard. A teď mi vyhrožuje, že budu trpět."
"Přiveďte mi toho strážce, který se nechal podplatit!" vykřikla zlostně k vlkům. Jeden se postavil a odběhl.
"Chceš ho zabít?" rýpl si jedovatě Loki.
"Budu ho mučit," odvětila. "Zaplatil jsi jim čím? Vždyť by je nemělo jít podplatit. Nic nepotřebují."
"Duše. Spousta smrtelných duší," zazubil se Loki. "Během svého skrývání jsem nalezl pár smrtelníků, co o život nestáli. Nasbíral jsem je a pak jsem… no to je jedno."
"Opustil jsi Vanessu," konstatovala.
"Pro její dobro."
"Pro její dobro? Copak si jí neviděl?" zamračila se Hel.
"Viděl jsem jí."
"Vrátíš se k ní, je to jasné?" navrhla téměř hned Hel. "Když tě vrátím zpět mezi živé. Rovnou k ní a vysvětlíš jí, proč jsi utekl a nechal jsi se zabít."
"Kéž bych to uměl vysvětlit," zašklebil se.
"Co tím myslíš?"
"Utekl jsem, protože jsem si myslel, že mě považuje za zrůdu, ale nepovažuje. Miluje mě." Posadil se na schody pod trůnem a vypadal znaveně. Náhle se dveře otevřeli, vlk nesl v zubech bezvládný plášť, který se zdál prázdný. Jakmile ho doslova vyplivl na zem, do pláště jakoby vklouzla postava.
"Přála jste si mě, vládkyně?" stín se poklonil.
"Nechal jsi se podplatit?" optala se přísně holčička a iluze jí snad ještě více znetvořila. Polovina vyzáblá kostra, druhá polovina rozcuchané vlasy, jedno černé oko bez bělma, bezkrvé rty a černé šaty kryjící jak kostru, tak její papírově bledou pokožku.
"Myslel jsem, že když je to váš otec…" Nenechala ho domluvit, vlci vycítili její náladu a začali vrčet. Hel se posadila na svůj trůn, nožičkami zahoupala ve vzduchu a pak znuděně kmitla pohledem k otci.
"Roztrhejte toho strážce a zbytky vyneste ven," dala příkaz vlkům. Bylo slyšet křiku, nelidského křiku patřícímu strážci, kterého trhali na kusy rozzuření vlci. Jakmile křik utichl, Loki se ušklíbl a podíval se na svou dceru.
"Tuhle tvář si Ness neukázala," podotkl, i když to trochu vyznělo jako otázka.
"Nepotřebovala jí znát," odvětila ledově chladně.
"Ale…"

"Už musíš jít!" Hel se zaškaredila a posadila se na svůj trůn. Loki chtěl něco namítnout, ale ve stejnou chvíli se otevřely dveře do síně. Hel si pomyslela, že jsou to vlci, ale když Loki ztuhl na místě a brány síně třískly o zeď, bylo jí jasné, že jsou tu nevítaní hosté.
"Vítám tě, Ódine, ve své síni."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clarissa | Web | 24. února 2014 v 21:33 | Reagovat

Úplně vidím tu scénu rozmluvy otce-boha s malou dcerkou-vládkyní mrtvých a jak do toho ještě vstoupí dědeček-král. :D

P.S. Ten obrázek je vážně úžasný, bil mě do očí, jakmile se mi zobrazila stránka! Kde's ho našla? :)

2 Krystý | Web | 24. února 2014 v 23:03 | Reagovat

Jednookej Santa na scéně. Co bude chtít? Úplně vidim jak spolu ty dva mluví. Chudinka Hel...

3 Wolf | Web | 25. února 2014 v 7:08 | Reagovat

[1]: Veškeré obrázky nacházím na weheartit.com Stránka, kterou mi prozradila sestra. Je těžké tam nalézt to, co potřebuji, ale i občas mě při prohlížení chytne múza. :D

4 Clarissa | Web | 25. února 2014 v 20:43 | Reagovat

[3]: Uh, konečně někdo, kdo taky chodí na weheartit!
Ráda tam chodím pro kvalitu obrázků, ale je fakt, že se hledají trochu složitěji. A v gifech stejně pořád kraluje Tumbler. :)

5 Chane | Web | 25. února 2014 v 20:53 | Reagovat

Tak tahle kapitola byla krásná. Neumím si představit maličkou Hel na trůnu. Je tak hodňoučká

6 Lucy | E-mail | Web | 26. února 2014 v 22:50 | Reagovat

Páni, sotva se vyřeší jeden problém, je tu další. To má někdo smůlu:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama