6. Umění tolerance

12. ledna 2014 v 15:11 | Wolf |  Umění tolerance
Další díl...
(Chtěla jsem Willovo tajemství skrývat déle, ale nedaří se...)


Clint vypadal den ode dne hůře. Každý večer se budil s křikem a každé ráno nacházel připomínku toho, koho ztratil. Alex byl jako bábovka. Nacházel ho se slzami v očích a s jizvami na ruce, které se už ani nepokoušel skrývat, protože věděl, že by si Clint stejně nevšiml. Ale on si všiml. Párkrát měl touhu mu jednu vlepit a vysvětlit mu, že jeho starost o mámu je miliónkrát menší než ta jeho. Jenže to neudělal. Rozhodl se mlčet. Alex na něj sem tam ťuk promluvil, ale jinak panovalo v domácnosti Bartonů ticho. Přes den se tam občas zdržoval Alex, ale jinak byl dům prázdný.
Clint hledal. Snažil se. Stokrát procházel záznamy kamer okolo, ale žádné vodítko, žádná žádost o výkupné. Jakoby Natasha zmizela z povrchu zemského a jediné, co jí připomínalo, byl právě Alex nebo sny. Krásné bezstarostné sny, které se během mrknutí oka změnily v noční můru, když mizela.
Ráno někdo zazvonil. Alex se podíval na Clinta, který u linky snídal suchou housku, jelikož naposledy nakupovala Natasha. A to byl již týden zpátky.
"Jdeš tam?" zeptal se Clint a snažil se, aby jeho hlas zněl znuděně, nezajímavě. Místo toho vyzněl naštvaně. Jenže on nebyl naštvaný na Alexe, ale na celý svět.
"Hm," Alex se zvedl a odešel. Clint poprvé slyšel v domě jiný chlapecký hlas poprvé za… celou dobu, co tu bydlí. Byl to veselý hlas, pobavený a snažící se rozveselit Alexe.
Do kuchyně o chvíli později přišel Alex s Clarkovým nepovedeným synem, jak ho nazývala půlka SHIELDu.
"Dobrý den," pozdravil Will a Clint pouze kývl hlavou. Alex si začal chystat svačinu do školy. Will si opět prohlédl Clinta. "Jé, vy jste…!"
Clint rychle zavrtěl hlavou. Will překvapeně zmlkl a Alex po obou hodil nechápavý pohled. "Vy se znáte?"
"Když jsem byl mladší, zachránil mi život," vyhrkl Will s úsměvem od ucha k uchu. Alex po Clintovi hodil tázavý pohled. Clint mu nechtěl nic vysvětlovat. Ještě se ani nedostal k tomu, aby pořádně objasnil, co je ve skutečnosti je jeho nevlastní matka zač.
"To bylo jednou s…"
"Tajná organizace, chápu." Alex si hodil pytlík se svačinou do tašky.
"Alexi," vyhrkl Clint, aby nějak zachránil celou tuhle situaci. Sám nevěděl, proč. Prostě jen nechtěl, aby se Alex cítil odstrčený. Jenže když se na něho vetřelec podíval, vzpomněl si na všechnu tu nenávist, kterou k chlapcovi cítil. "Nechám ti tu nějaké peníze, odpoledne nakup."
"Můžu nakoupit rovnou ze školy," zabručel Alex. Clint pokýval hlavy, dal mu nějaké peníze a vydal se do Natashiny pracovny.

***

"Takže ty víš taky o SHIELDu?" zeptal se Alex, když šli do školy. Bylo to už pár dní, co se takhle přátelili, ale Alex neočekával, že by ho kluk opravdu přišel vyzvednout domů, když bydlel o několik desítek bloků dál.
"Táta tam pracuje jako vědec," vysvětlil Will, v ruce cigaretu. Alex tenhle zlozvyk respektoval, jen mu trochu vadilo, že byl tak mladý a již si ničil plíce. I když normálně mu bylo jedno všech, co kouřili nebo dělali cokoliv jiného neprospěšného pro jejich zdraví.
"A co tam dělá Clint?" Will se na Alexe nechápavě podíval a pak odhodil nedopalek od cigarety.
"Ty nevíš, co dělá tvůj táta?"
"Není to můj táta," zavrčel Alex a hlas mu vyskočil o oktávu výše. Will se zašklebil.
"Je to tvůj táta, vychovával tě, neseš jeho příjmení."
"Já nemám otce!" zařval Alex rozčíleně. "On mě nevychovával, to máma. A jeho příjmení nesu jen proto, aby to nebylo divný. Rozumíš? Já nemám rodiče, mám jen Natashu a ta je teď nezvěstná a já musím zůstat s tímhle parchantem, co mě nesnáší a…"
"Klid, Alexi." Will ho popadl za rameno a pokusil se usmát. Šlo to těžce, když se díval na svého kamaráda, který měl najednou uslzené oči a celý se chvěl vztekem a potlačovanou bolestí. "To bude dobrý, brácho."
"Já vím," zavrčel stále rozčíleně Alex a přestal se chvět. Oči měl stále od slz, ale když si uvědomil, kde má Will ruku, uklidnil se úplně. "Já promiň. Jen… jen je to hrozně těžký."
"Chápu," pokýval hlavou. "Sám jsem to zažil. Máma zmizela před třemi roky a už jsem jí nikdy neviděl."
"To je mi líto. To jsem nevěděl," vyhrkl Alex a Will se jen pousmál.
"To je v pohodě. Já… jsem si tak nějak zvykl a závidím ti, že pro tebe nic tvůj táta… promiň, Clint neznamená. On je neustále v terénu a teď kvůli zmizení Black Widow se pouští do akcí, které prý neschvaluje ani Fury," řekl Will a pustil Alexovi rameno.
"Kdo je Black Widow?"
"Hádám, že tvoje máma," broukl Will.
"A Fury?"
"Velitel celé organizace," vyhrkl tmavovlásek a vypadal skoro až netrpělivě.
"Tak promiň, mě o tom nikdo neříkal," zabručel Alex a hodil po svém novém kamarádovi tázavý pohled. Tmavovlásek měl na tváři zničehonic nabručený výraz a vypadalo to, že se snad už neusměje.
"Nevadí," kopnul do nejbližšího kamínku a nahrál ho Alexovi, který do něho nemotorně také kopl, ale ovšem tak, že ho Will musel po chvíli zachytit, aby neupadl. "Ty jsi poděs!"
"Prosím?"
"Umíš ty vůbec chodit?" rýpl si Will vesele a obratně si kamínek nadhodil na špičku boty, načež ho odkopl z cesty kamsi do nechutně zapáchajícího křoví lemující dětské hřiště naproti školy.
"Nejsem zrovna nejobratnější," povzdechl si Alex, trochu stydlivě sklopil pohled a zaslechl Willův smích.
"To napravíme, brácho." Will ho popadl za zápěstí a táhl ho ke škole. Alex si tak nějak stále nemohl zvyknout na nějaký fyzický kontakt od někoho jiného, než byla jeho matka. Důkazem byl pouhý fakt, že kdykoliv se ho Will dotkl, celý se roztřásl a cítil až nepříjemné chvění v břiše.

***

"Máš něco, Starku?" zeptal se Clint, když dorazil do Starkovi dílny. Génius byl jen v trenkách a tílku, poskakoval po dílně a v rohu se krčil Rogers, kterému se obnaženost génia rozhodně nezamlouvala.
"Ne, nic konkrétního. Žádné žádosti o výkupné, žádná Natashina přítomnost. Nikdo jí neviděl už týden," oznámil Stark. Clint si sedl vedle Stevea, který byl rudý až za ušima.
"Co ty tady?" optal se Clint a Steve zvedl pohled od podlahy.
"Slyšel jsem, co se stalo. A nemám co na práci, takže…" nechal větu vyznít do prázdna. Clint po něm hodil pochmuřený pohled. "Prý trpíš nočními můrami?"
"Jak to sakra víš?!" zamračil se na Starka, který ovšem pouze nevinně zvedl ruce a pokračoval v monitorování celého světa.
"Nechceš pohlídat Alexe?" zeptal se Steve a Clint zavrtěl hlavou.
"Ten prcek se o sebe dokáže postarat sám," ve skutečnosti jen zakrýval skutečnost, že by nerad, aby Steve věděl, co vlastně jeho nevlastní synek dělá. Aby se o něm nevyprávěli podobné věci jako o Williamu Clarkovi.
"Prý má nového kamaráda," řekl najednou Stark, jakoby mu snad četl myšlenky a hodil po něm jeden ze svých zvrhlých pohledů.
"Williama Clarka," přikývl.
"Víš, co se o něm povídá?"
"Nechápu, jak může být vážná organizace jako tahle nasycená tolika drby o dětech agentů." Steve se zamračil na Tonyho, který se svého zvrhlého pohledu nezbavil a cosi teď vyťukával na svém počítači.
"To bude asi tím, že většina agentů děti nemá," pokýval hlavou Clint.
"Stejně mi to přijde sprosté. Chudák chlapec," řekl Steve.
"Chudák? Vždyť to není žádná nemoc!" Tony se trošku rozohnil.
"Prosím?"
"Já chápu, že v tvé době tohle bylo něco jako nemoc a všichni se takovým lidem štítili, ale v dnešní době je to naprosto normální. A to, že dává přednost klukům, než dívkám není důvod k tomu, aby ho lidé litovali," zamračil se Tony a Steve nechápavě nadzvedl obočí.
"Je pravda, že v mé době se homosexualita příliš nepodporovala. Omlouvám se," pokýval hlavou.
"Co se to s tebou děje, Starku?" Clint vydal dosti zmateně náhlou změnou.
"Nemám nikoho na hlídání, chůva včera odešla," zamračil se Tony.
"A proto mluvíš moudra?" Steve vypadal taky zmateně.
"Pokud potřebuješ Alice pohlídat, může jí hlídat Alex," oznámil Clint. "Ti dva si rozumí."
"To by bylo skvělé!" vyhrkl Tony. "A Steve, ty by jsi je mohl sem tam zkontrolovat."
"Proč ne," Steve pokrčil rameny.
"Nemá Bruce nějaké serepetičky na hledání agentů?" zeptal se najednou Clint a vrátil se k původnímu tématu.

"Pokud tvá ženuška nevydává gama záření, tak asi ne," zašklebil se Tony a všem třem se na tváři usadil lehký pobavený úsměv zastřený tím faktem, že jeden z jejich týmu je nezvěstný.

Jen ze zvědavosti... co jste si mysleli, že je Will zač?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy | 12. ledna 2014 v 19:24 | Reagovat

Abych pravdu řekla, tak o tom ještě nevím tolik, abych mohla hádat co je zač :D Ale mám takový pocit, že Alex s Willem skončej spolu :D

2 Clarissa | Web | 12. ledna 2014 v 21:17 | Reagovat

Typovala jsem nějakého podnikatelského synáčka nebo tak něco, ale skutečnost je ještě lepší. :D
Schválně jsem si vygooglila jméno William Clarke, jestli to něco znamená. Jeden byl hudebník a druhý americký kolonizátor a otrokář.
Přiznej se, který z těch dvou byl  tvoje inspirace? :D

3 Chane | Web | 12. ledna 2014 v 21:50 | Reagovat

Další super kapitola jsem nadšená. A nějak nevím napadlo mě že by mohl být… podle těch doteků a nebo mohl být jakýkoliv geek. Jinak se nemohu dočkat další kapitoly.

4 Maggi | Web | 13. ledna 2014 v 15:01 | Reagovat

Suprové :) Chudák Clint, chudák Alex. :D Myslela jsem si, že Will bude nějaké neznámé dítě třeba Lokiho, nebo tak něco. :D Na tohle jsem to vůbec netipovala, ale tak proč ne? :) Pořád si nemůžu uvědomit to, že Tony je tady vlastně táta. Nepředstavitelné, ale úžasné. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama