14. Little bitch

5. ledna 2014 v 10:50 | Wolf |  Little bitch
Lokimu se zapalují lýtka.
Him..


14. Odejít bez rozloučení?
Vanessa právě věšela vánoční girlandu v kuchyni nad poličky a přitom stála pouze na kousku linky, aby Loki moc nereptal. Phil jí chvilku sledoval ode dveří a pak se přiblížil.
"Myslel jsem, že Vánoce neslavíš," prolomil to ticho, které si tu Vanessa udržovala, protože nezapnula rádio. Překvapeně strnula, následně se pokusila otočit, ale noha se jí smekla a Coulson jí chytil přímo do náruče.
"Skvěle, teď mě pust," usmála se spokojeně. On jí chvíli pozoroval, načež jí pustil nohy a umožnil jí tak, aby se postavila. "Loki Vánoce nemá rád."
"Prosím?" nerozuměl, když se oddálila a smetla pár smítek z linky, jakoby to bylo zajímavější, než dívat se na muže, který pro ní byl vždy oporou. Stejně jako Clint. Oba byly opora, ale vždy hrozně daleko.
"Loki Vánoce nemá rád a proto je slavím tento rok," vysvětlila.
"Aha."
"Myslela jsem, že jsi mrtvý," podotkla najednou, jakoby nic. Tentokrát se na něho podívala zpříma a vyčkávala, co na to odpoví.
"To já chvíli také," povzdechl si a ona se zamračila.
"Proč si mi nezavolal?"
"Byl jsem na hřbitově. Prý jsi svého bratra přemluvila, aby mě pochoval poblíž tvého bydlení," oznámil a snažil se tvářit, že to s ním vůbec nic nedělá. On byl vždy kliďas, zatímco ona byla hysterická nána.
"Jo, chtěla jsem ti tam nosit kytky a podobný blbosti. Nakonec mě to omrzelo," řekla znuděně a snažila se vypadat jako on. Jakoby ten fakt, že je teď před ní a naživu, nebyl vůbec podstatný.
"Nosíš je tam stále," vydechl a ona lehce ztuhla.
"Od doby, co je tady Loki, ne," pohlédla ke dveřím, jakoby očekávala, že bůh neplechy jí přijde na pomoc.
"Můžu se ho pokusit deportovat jinam," nabídl se téměř hned. Náhle jí zaplavila horečnatá touha tomu zabránit. Tomu, že odejde. Ale navenek se stále snažila být klidná.
"Ne, to je dobrý. Dělá mi tu společnost a je s ním sranda," usmála se a podívala se na zem, aby se mu nedívala do očí.
"Chceš ho tu?"
"Ano."
"Proč?"
"Já… já nevím. Je to další, kdo potřebuje pomoct. Stejně jako potřeboval pomoct Peter."
"On nepotřebuje pomoct, on potřebuje pouze místo, kam by se schoval před svými problémy, kterým musí čelit jiní místo něho."
"Vůbec ho neznáš," podotkla znuděně.
"Ani ho poznat nehodlám, zabil mě, pokud to nevíš!"
"Mě nezabil. Mě ne, i když k tomu měl tolikrát možnost, tak to neudělal. Na rozdíl od vás, když večer křičím, on přijde. Je u mě a je mi jedno, kým je a kým byl. Je mi to jedno, protože tu je a pomáhá mě, ne já jemu."
"Odejde. Jakmile bude mít příležitost odejít zpět domů, odejde a už se nevrátí."
"Nemá domov."
"Víš, jak to myslím."
Do očí se jí náhle nahrnuly slzy, protože přesně věděla, jak to myslel. Opustí jí. Nezaváhá ani minutu a odejde pryč, navždy. "Tohle děláš vždycky. Když jsem naivně šťastná, přijdeš ty nebo bratr a všechno to pokazíte."
"Vanesso," začal opatrně a přistoupil blíže, aby jí konečně mohl obejmout. Couvla.
"Ne, přestaň. Je mi jedno, kdo je Loki. Je mi ukradený. Je to zasraný bůh s dětinskou touhou po moci a já na něho kašlu," ještě trochu couvla a následně utekla do patra, kde byly pokoje. Chvíli zaváhala, ale pak zaklepala na dveře se lvem.

Loki nečekal návštěvu. Přesto řekl "dále," aniž by dbal na fakt, že je rozcuchaný, košili má rozepnutou a uplé džíny otevřené, aby mu nesvíraly pas.
"Loki," oznámila Vanessa a on si všiml, že se snaží potlačovat slzy.
"Stalo se ti něco?" vyhrkl téměř hned a zamračil se. "Ublížil ti?"
"Ne, ne, jsem v pořádku," hlavu si schovala do dlaní, aby jí neviděl. Zavřel za ní dveře a prohlédl si jí pořádně. Její hrdé držení těla zchřadlo, celá se třásla a nedokázala promluvit.
"Něco se stát muselo. Jde o Derecka." Náhle ztuhla. Dereck. Úplně by na něho zapomněla. Rychle rozehnala slzy a vzhlédla.
"Jen jsem ti chtěla říct, že…" teď když ho viděla, téměř hned znervózněla. "Nemáš košili."
"Ne," přitakal a díval se, kam až směruje její pohled. Po tváři se mu rozlil samolibý úsměv. Když opravdu chtěl, žádná žena mu nemohla odolat. Byl přece bůh, pohledný a i když se to zdálo nemožné k jeho výšce a hubenosti, svalnatý a nadprůměrně vyvinutý.
"Já… bože!" vyhrkla a opět odskočila jako popálená. "Obleč se!"
"Tohle je můj pokoj," oznámil jí klidně s úšklebkem na tváři.
"Ale můj dům, takže se obleč. Chci ti něco říct," zamračila se a odvracela se. Nebo se o to aspoň pokoušela. Loki ke své spokojenosti zjistil, že její pohled stále směřuje k jeho rozkroku. Cítil svojí magii a možná by jí použil. Ale to by nebyla zábava. Nebo možná…
"Je to můj pokoj," zopakoval a položil se na postel, čímž si jakoby omylem své kalhoty shrnul ještě níže než předtím. Prsten byl na dosah ruky, pod polštářem. Jen tam šáhnout a…
"Fajn," vyhrkla najednou Vanessa. "Chci ti jenom říct, že až si pro tebe tvůj brácha přijde, je mi ukradený, jestli zmizíš. Ale předtím mi aspoň řekni, jasné?"
"Cože?" nechápavě se na ní podíval.
"Prostě se aspoň rozluč, než zase odejdeš." S těmito slovy se otočila a Loki už nedokázal jen tak přihlížet. Přitahovala ho a moc. Chtěl jí mít u sebe. Chtěl cítit, jak na její kůži vyráží pot. Jak se bude pod ním chvět vzrušením. Popadl prsten, načerpal trochu magie a opět prsten vrátil zpět.

"Počkej," vyhrkl a postavil se. Téměř hned couvla, až skoro narazila do zdi vedle dveří. Jemně jí popadl za ruce a zadíval se do těch hlubokých studánek. Pohled mu překvapivě opětovala, ještě než pronesl kouzlo vášně, které ho naučila Amora a tím ho připravila o jeho panictví. Vanessa náhle měla zasněný výraz, který se následně změnil v roztoužený. Jedna nula pro Lokiho.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chane | Web | 9. ledna 2014 v 15:44 | Reagovat

Uh super kapitola. Loki je opravdu mazaný a já bych se asi roztekla kdybych ho viděla jsen do půli těla oblečeného nechápu že ona ještě žije. Jinak moc se mi to líbí

2 Veru | Web | 1. února 2014 v 21:03 | Reagovat

Loki, ty jsi hajzlík :D Teda já být na jejím místě, šla bych dobrovolně :D Loki bez košile, awww :3 :)
P.S. Trochu jsem s tím čtením a psaním zaspala, takže jdu dohánět :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama