13. Little bitch

1. ledna 2014 v 15:06 | Wolf |  Little bitch
A další...
AGENTS OF SHIELD13. V zasedačce
Zasedací místnost byla ve mezipatře, obrovská místnost byla rozčleněná plastovými stěnami. Místnosti dominoval stůl se spoustou židlí a za stěnami různě barevnými se nacházely počítače, archivy a knihovny. Tým už seděl u stolu a o něčem diskutovali. Vanessa nahodila falešný úsměv a tác položila před ně.
"Tak co provedl?" zeptala se podezřívavě a vyskočila si na stůl v bezpečné vzdálenosti.
"Kdo?" Coulson po ní hodil nechápavý pohled.
"Říká si bůh," zašklebila se.
"On?" podíval se ke dveřím, kde právě stál Loki zády znuděně opřený o futra. Teď na sobě měl bílou košili, pořádně zapnutou a uplé džíny, které jen zvýrazňovali to místo, kam by se Vanessa dívat neměla.
"Já nic neprovedl." To bylo mířené spíše k Vanesse, než na Coulsona, protože ten by hned mohl tuto větu zvrátit.
"Nejsme tu, protože by něco provedl," podotkl Coulson.
"Já nic neprovedla," vyhrkla Vanessa hned, když na ní hodil obviňující pohled, který jí naposledy věnoval, když v jeho bytě rozlila sklenici s vínem, i když jí jasně říkal, že se jí nemá dotýkat. Jakmile se lekla a začala se omlouvat, objal jí a řekl jí, že se tolik nestalo. Třásla se tehdy v jeho náruči potlačovanou radostí, kterou zakryla do vzlyků.
"Říkal jsem ti, že se chci Lokiho na něco zeptat a pokud mi to povolíš, strávil bych tu Vánoce." Po její tváři se vystřídalo hned několik výrazů. Loki jí bedlivě pozoroval a v hlavě klel, protože už nebude mít možnost dohrát svou hru. Pokud by to tedy neuhrál na trojku.
"Jenom ty?" zeptala se a lehce se zachvěla potlačovanou radostí.
"Ještě tady Skye, agent Ward a Mayová." Loki postřehl tu sekundu, kdy jí tvář posmutněla, ale pak přikývla.
"Jasně, klidně. Ještě teda nemám zařízenou výzdobu, ale chystám se k tomu. Asi teď," broukla Vanessa a podívala se na Lokiho, kterého téměř hned změřila varovným pohledem. "Opovaž se něco udělat."
"Jako beránek," ušklíbl se a konečně vešel do místnosti. Vanessa se kolem něho protáhla. Cítil to podivné mravenčení, ale hádal, že je to pouze vzrušení. Rychle zmizela a on nasadil ledově klidný úsměv.
"Máte svůj tým, jak rozkošné." Posadil se úplně na opačný konec stolu a pozoroval Coulsona, pouze Coulsona. O tři krásné mladé ženy nezavadil ani pohledem.
"Jsem tu proto, abych se vás otázal na tento předmět," přes celý stůl poslal desky, které Loki znuděně otevřel. Ovšem jakmile spatřil onu věc, zamračil se.
"Prsten mé dcery," řekl. Malý zlověstný kroužek byl stříbrný a posazený černým morionem. Duše mrtvých zlodějů a vrahů.
"Ano, to už jsme se dozvěděli, ale co dělá na Midgardu?" zeptala se zapáleně mladá světlovlasá agentka s příjemným hlasem. Tvář měla dychtivou.
"Je na Midgardu?"
"Ano, nevíme, jak se sem dostal, ale společně s týmem nám ho předala jedna anonymní žena, která tvrdila, že je prokletý," řekl Coulson.
"Prokletý," zopakoval po něm Loki a prohlížel si prsten na obrázku. "Tím mám rozumět, že ho tu máte."
"Přesně tak, ale z bezpečnostních důvodů vám ho nemůžu ukázat a není přesně tady," objasnil mu Coulson situaci. Loki se jemně ušklíbl.
"Takže mi budete odpírat vlastnictví mé dcery?" zeptal se a snažil se, aby to vyznělo tak naštvaně, jak chtěl. Ve skutečnosti ho to vůbec netrápilo. Ten prsten byl pod ochranným kouzlem a už jen odsud cítil příval magie, která patřila jeho dceři. Ale netrápilo ho to. Co by dělal s tak troškou magie? Možná by ovládl srdce Vanessy, ale to by nebyla taková zábava.
"Ano, do té doby, než mi neprozradíte, co o něm všechno víte."
"Morion, odrůda křemene a pravé stříbro. Oba tyto nerosty jsou mnohem lepší než ty midgardské a také tento prsten ukuli trpaslíci, takže je nesmírně drahý. Má dcera je vládkyní Hellheimu, vy tomu říkáte peklo a ono je to peklo svým způsobem. Tento prsten a další pět bylo vytvořeno pro ní a její společníky. Nic nedělá, pouze z něho pulzuje magie a ano, možná smrtelníkům přivádí 'smůlu'. Pokud ho ona osoba nosila, sem tam udělala nějaký větší vichr, přečetla si něčí myšlenky, nebo shodila pár věcí."
"To mi nepřijde jako 'Nic nedělá'," rýpla si Skye, která do teď zvládla být úspěšně zticha.
"Dá se zničit?"
"Proč by jste ho ničil?"
"Je nebezpečný."
"Můžu ho poslat tam, odkud přišel," oznámil Loki s chladnou tváří.
"Nemáte… ne, to nepřipadá v úvahu."
"Nic víc bych s tím stejně nesvedl," opáčil Loki stále klidně. "Už jsem se ho pokusil jednou ukrást, tedy všech šest. Je vůči mě odolný, takže jakmile ho vezmu do ruky, zmizí k Hell."
"Jak vám mám věřit?" přesto vytáhl krabičku ze svého saka a váhavě se na ní podíval.
"Nepotřebuji vaši důvěru. Prostě mi ho dejte a já vám to předvedu," postavil se a přistoupil opatrně blíž, zatímco ho celý tým pozoroval, dva připraveni kdykoliv zaútočit. "Dobrá, věřte mi, protože jsem potupený bůh, co tu žije s puberťačkou, co neumí vařit a fňuká nad svým přítelem, který se ještě stále nevrátil a vaše důvěra spočívá v tom, že tu mám k dispozici všemožné zbraně, místnosti nejsou monitorovány, nikdo by se o její smrti nedozvěděl, dokud bych nebyl dostatečně daleko a stále je tady, živá a zdravá."
Coulson hodil pohledem ke dveřím. Byl to starostlivý pohled, který Loki vídával na Ódinově tváři, když si ublížil nebo mu mohlo být ublíženo. Nakonec mu tedy podal krabičku. Loki zvedl víčko a na chvíli se zahleděl na šperk v jeho rukách. Jeho dcerka byla pořád v tmavém, ale onen morion se v jeho rukách změnil na průhledný křišťál. Znamení, že jeho dcera pro něho kouzlo zrušila. Vzal šperk lehce do prstů a vytvořil iluzi morionu s přívalem nové magie. Jakmile vzal šperk do prstů, zmizel. Po tváři mu přeběhl trochu zklamaný výraz.
"Mojí důvěru jste si nezískal," oznámil mu Coulson a postavil se. "Jakkoliv se pokusíte Vanesse ublížit, přísahám vám, že ani váš bratr vás neochrání."
"Před kým? Před vámi?" ušklíbl se posměšně Loki a odložil krabičku zpět na stůl.
"Před jejím bratrem," odpověděl Coulson klidně a odkráčel z místnosti, takže Loki zůstal s jeho týmem. Mayová se téměř hned vydala také pryč a Ward jí následoval. Jen tři mladiství zůstali sedět na židlích, ládovali se sušenkami a pili horký čaj.
"Kdo je její bratr?" zeptala se Skye zvědavě a Loki si jí jen tak zběžně prohlédl. Následně se přichytl, že jí srovnává s Vanessou, která byla někde dole.

"Agent Barton," odvrátil pohled na chlapce. Vypadal chytře, jen trochu nevyspěle. Ještě věnoval krátký ohledl Simmonsové a odešel.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Storm | Web | 1. ledna 2014 v 19:06 | Reagovat

Coulson žíje! :D

2 Vendy | 1. ledna 2014 v 20:38 | Reagovat

Ha! Duši :D

3 Lucy | E-mail | Web | 2. ledna 2014 v 19:26 | Reagovat

Všechny kapitoly přečtené za dnešek a neuvěřitelně se těším na další. Loki je prostě nejúžasnější:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama