2. Little bitch

1. prosince 2013 v 9:33 | Wolf |  Little bitch
Stále jsem moc naštvaná na zdravení... Málo inspirace, příliš starostí a málo Lokiho.
Hiddles

2. Krásy Midgardu
Sešel dolů po schodech. Kuchyně byla stále od mouky a když se pokusil něco nalézt k snědku, jen se vyděsil. Housky byly tvrdé jako kámen a v lednici bylo pouze pár potravin zabalených ve špinavých krabičkách.
Nalezl ženu ležící v křesle tělem vzhůru nohama, nohy na opěrce a vlasy splývající až na výrazně červený koberec. Dívala se na velký televizor, kde právě běžely zprávy, ve kterých byla zpráva o tom arogantním Starkovi. Loki se nechutně zašklebil, když viděl fotografii onoho muže, jak stojí v obleku před svou novou vilou.
"Anthony Stark daroval jeden milion dolarů dětské nemocnici krátce poté, co jeho dcera zemřela na vykrvácení do mozku. Jak malá dívka přišla k úrazu, je zatím utajené a vyšetřované policií," říkala žena ve fialovém kostýmku a v pozadí se objevil znaveně vypadající Stark, jak předává velký šek nějaké starší ženě před dětskou nemocnicí. Tvář měl propadlou smutkem, klasicky arogantní výraz jakoby tvář nikdy nezdobil.
"Starkova dcera zahynula?" zeptal se překvapeně a Vanessa vypnula televizor. Následně se posadila tak, jak bylo slušné.
"No jo, bylo to hrozný," povzdechla si a sčísla si vlasy.
"Vy o tom něco víte?" optal se zvědavě, zatímco si ho prohlížela. Musela uznat, že Loki byl pohledný muž, i když mu chyběly svaly, jak se na první pohled zdálo. Bílá košile byla téměř průsvitná, jak na ní svítilo slunce zvenku. Černé vlasy měl sice stále rozcuchané, ale působil elegantně.
"Ano, jsem zaměstnankyně SHIELDu, vím toho velmi mnoho," pokývala hlavou a rychle se odvrátila na nějaké desky na stole, aby je následně mohla projít a zmuchlat.
"Mohu se optat, co se tedy stalo?" zašklebil se netrpělivě. Tak nějak doufal, že jí dojde, že chce vědět, proč holčička zemřela.
"Ne," zavrtěla hlavou, aniž by zvedla pohled.
"Proč ne?" Nerad byl odmítán.
"Protože Stark je velmi choulostivý v téhle situaci, řekne vám to sám, nebo máte smůlu. A také… nemáte požadovanou úroveň," odpověděla a vydala se do kuchyně. Mouka ještě stále byla vysypaná všude po podlaze, ale Vanessa jí pouze lhostejně překročila.
"Neuklidíte to?" zamračil se a Vanessa se zarazila uprostřed otevírání lednice.
"Měla bych?"
"Samozřejmě, že by jste měla. To tu máte takový nepořádek pořád?" hodil pohled na dřez plný nádobí, barevná kolečka od hrnků z čajem na bílé lince a napůl plesnivou kytkou, jež měla být ozdobou.
"Ano, zvykejte si," usmála se, vytáhla z lednice džus a napila se přímo z láhve. Loki byl znechucen jejím chováním. Ženy v Asgardu se chovaly podle určitých pravidel, poctivě uklízely, nebo měly služky, které uklízely, pily ze sklenic elegantně a neříhaly si před muži. Vanessa byla přesný opak. Vztekle se zamračil a odešel do obývacího pokoje, kde obsadil křeslo, na kterém před tím seděla Vanessa. Z minulé návštěvy Midgardu se naučil ovládat televizor, pomocí ovladače ho zapnul a nalezl program, na kterém byly zprávy ze současném stavu Evropy. Ne, že by ho příliš zajímalo, co se děje za oceánem, ale velmi rád se díval na obrázky, které se tam míhaly. Zalíbil se mu Tower v Londýně, který již jednou navštívil v minulosti, ihned zatoužil ochutnat belgickou čokoládu a rád by procestoval krásy Islandu na koni.
"Baví tě to?" přerušila Vanessa přednášku mladé průvodkyně, která právě představovala Pražský hrad. Nádherný klenot Prahy čněl nad dalšími věžičkami. Kdyby měli pohlednějšího prezidenta…
"Ano, velmi. Evropa je nádherná," opáčil jí téměř hned, aby mu neušlo příliš o dalším krásném hradu, jež zdobil Česko.

"Bože, ty jsi divný," zafuněla Vanessa, ale hned na to se vydala do svého pokoje, aby boha tolik nerušila v jeho rozjímání.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lady Storm | 1. prosince 2013 v 12:24 | Reagovat

Pohlednějšího prezidenta, hezký! :D
Asi bych s Lokim nemohla bydlet, protože jsem úplně stejná jako Vanessa. To je dobré vědět.
Ale přiznávám, že se mi to začíná líbit čím dál tím víc, takže buď hodná holka a pohni s pokračováním. :)

2 Allassa | 1. prosince 2013 v 14:24 | Reagovat

Jů, taky bych chtěla procestovat s Lokim na koni nějakou zemi, to by bylo žůžo. A obávám se, že bych taky nesplňovala Asgardské představy o ženách, ale snažila bych se, aspoň. Kapitola se mi líbila a těším se na další.

3 Veru | Web | 1. prosince 2013 v 19:47 | Reagovat

Asgaardské představy o ženách? :-D Nahnala bych jim tam midgardské feministky :-D Taky jsem hrozný bordelář, ale Vanessa by Lokimu měla vysvětlit, že pořádek je pro debily, inteligent zvládá chaos :-D Awwww, s Lokim Island na koni, já chci takýýý :333

4 Tamten Loki | Web | 1. prosince 2013 v 23:55 | Reagovat

Překvapení (?)
http://sigyn.pise.cz/

5 Wolf | 2. prosince 2013 v 15:38 | Reagovat

[4]: Neoficiální zkouška :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama