11. Little bitch

30. prosince 2013 v 21:17 | Wolf |  Little bitch
Tak dáreček navíc... aby se neřeklo.
Homero Simpson
(Menší ukázka vaření Vanessy Bartonové)


11. Vaření vs smažení
Další dny byly nudné. Loki občas bez jakéhokoliv oznámení odešel do lesa a Vanessa se potom přistihla, jak sedí na lince v kuchyni a zírá ven z okna na zadní dvůr snažíc se mezi vzdálenými kmeny stromů ho spatřit. Večer vždycky v tichosti pojedli buď u stolu, nebo každý ve svém pokoji. Televize byla chvíli problém, jelikož Loki chtěl sledovat Midgardskou kulturu a Vanessa zase chtěla sledovat videoklipy a novinky ze světa showbyznysu, kterému stejně nerozuměla. Nakonec vytvořili němý kompromis. Kdo první obsadil televizi, ten jí měl ve své moci. A tak to šlo dál, než se podzim přehoupl v zimu a z nebe se začali snášet vločky.
"Tadá," zaradovala se Vanessa a podívala se na uvařené jídlo. Dovolila si odcizit trochu masa a uvařit ho. Nevypadalo to zrovna lákavě, ale internet měl vždycky pravdu.
"Z čeho se raduješ?" promluvil Loki, při čemž vešel do kuchyně.
"Koukej, co jsem udělala!" hrdě se napřímila a ukázala mu uvařené maso.
"Co si to u Ódinových vousů udělala?" vyhrkl poplašeně. Místo toho, aby se podíval na výsledek, se díval na linku a také na hrnec plný žhavého oleje.
"Vařila," odpověděla nechápavě Vanessa.
"Ale když chceš vařit maso, dává se tam voda a ne olej," vysvětlil zamračeně a snažil se vzít hrnec, aniž by se popálil o rozlitý olej na okrajích.
"Jenže tak to tam bylo napsané," zamračila se Vanessa a ukázala na svůj notebook.
"Nemáš věřit všemu, co napíšou. Vyhoď to, něco ti udělám," zamračil se pohledem na maso na talíři a začal umývat linku od oleje.
"Ale já…"
"Vanesso, když neumíš vařit, nepleť se mi do kuchyně," zamračil se. "Dělej si ty svoje instantní těstoviny a podobný kravinky, které nedělají bordel."
"Tak mě nauč vařit," prohlásila naštvaně.
"Cože chceš?" nadzvedl obočí a přestal utírat linku.
"Nauč mě vařit, abych se ti mohla plést do MOJÍ kuchyně," zopakovala přesněji.
"Ale…" pokoušel se namítat. Ale hned na to si uvědomil, že tak jeho hra může pokračovat. "Jak si přeješ."
O necelou hodinu později už se vztekal.
"Vanesso, to nejde. To maso je ještě syrové. Nebuď netrpělivá," zamračil se na ženu u plotny.
"Tak si to udělej sám," zavrčela a odešla od toho, načež naladila rádio, ze kterého začali vyhrávat tóny vánočních koled. Loki se jenom zašklebil a zkontroloval smažící maso.
"Musíš to pouštět?"
"Vadí ti Vánoce?" nadzvedla obočí a posadila se na linku v tureckém sedu.
"Na lince se nesedí," zamračil se. "A ano, vadí. Jelikož Vánoce jsou křesťanský svátek a oslavují narození pouhého smrtelníka."
"A je v tom problém?" zabručela do tónů koledy.
"Ano, ano je, Vanesso." Hlasitě si povzdechl.
"Tak to bych asi neměla vytahovat vánoční ozdoby? A neměla bych připravovat stromeček a dárky," broukala si pro sebe.
"To by jsi neměla."
"Co máš proti Vánocům?" nadzvedla obočí.
"Už jsem ti to vysvětlil. Oslavují neexistujícího boha," zamračil se.
"Ale ty svým způsobem taky nejsi bůh," opáčila.
"Jsem bůh," zavrčel naštvaně.
"To, že žiješ o pár let navíc, z tebe nedělá boha."
"Pár let? Víš, kolik mi vůbec je?"
"Radši mi to neříkej." Seskočila z linky a přistoupila k němu tak, že na chvíli úplně zapomněl na svět kolem. "Protože potom by asi bylo pedofilní, co teď udělám."
Přiblížila se až k jeho tváři, malá modrá očka se vpíjela do těch jeho. Ještě kousek, pomyslel si Loki a jednu ruku jí položil na rameno, tu druhou jí popostrčil blíže k sobě, aby už ho políbila. Zničehonic se mu vysmekla a zachichotala se.
"Prý bůh," zasmála se jako malá holka a opět vyskočila na linku. Loki zůstal jako opařený zírat na zem snažíc se pochopit, co právě pronesla.
"Prosím?"
"Bůh by nepodlehl smrtelnici, nebo snad ano?" nadzvedla obočí. Kmitla pohledem k pánvičce a znova se zasmála. Nezaregistroval, kam se podívala a tak nechápal.
"Co zase?"
"A že prý umíš vařit," dodala a Loki se rychle snažil zachránit svůj oběd. Nedařilo se mu, protože se maso přismažilo k pánvičce a když se mu konečně povedlo plátek odrýpat, byl černý jako jeho vlasy a to je co říct.
"Potvoro," zamručel a vztekle odstrčil pánev z plotny. Vanessa se zachichotala. Právě dostala údajného boha do stavu nepříčetnosti.
"Tak a teď ti konečně můžu ukázat kouzlo instatního pokrmu," zasmála se, seskočila z linky a začala chystat pytlíček a hrnec, zatímco Loki otevřel okno, aby vyvětral zápach spáleniny. Vanessa, která byla doma pouze v leginách s vločkami a lehkým svetrem se otřásla zimou, zatímco míchala prášek s vodou a těstovinami. Loki zaváhal, pak přistoupil a obalil jí vlastním tělem. Potom jednu ruku položil na tu její, která míchala a kopíroval její pohyby.
Překvapivě se žena uvolnila a opřela se o něho pohodlněji. Po chvíli odtáhla hrnec s plotny a všechno dala na jeden talíř. Opět se posadila na linku, podala Lokimu jednu vidličku a pustila se do jídla.
"A budeme slavit Vánoce," dodala, než nedůvěřivě okusil jednu těstovinu se sýrovou omáčkou v prášku.

"Když si to tak přeješ," povzdechl si bůh klamu. Prohlédl si ženu a usmál se, načež se hladově pustil do jídla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy | 31. prosince 2013 v 15:17 | Reagovat

Představa vařícího Lokiho? To je boží :DD skvělá kapitola, čekám na další muhahaha :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama