10. Little bitch

30. prosince 2013 v 21:07 | Wolf |  Little bitch
Jsem tu zas, Wolfas... (ne, vůbec to nezní divně).
love - image #1203964 by awesomeguy on Favim.com
(Šťastné shledání?)

10. Hra pokračuje, jen se omluvím
Vanessa seděla u stolu a zírala na obyčejné papírové desky. Věděla, že až je otevře, naskytne se jí pohled na to, v jaké fázi je Dereckova mise. Večeře už vystydla a ona ze zdola slyšela televizor. Hádala, že Loki je uražen a teď trucuje u televize se svým teplým jídlem.
"Ne, tady jde o Derecka," zavrčela sama na sebe a otevřela složky, aby spatřila přeškrtnutou fotografii Philipse, Dereckova parťáka. Nahlédla do jeho záznamu.
Zabit při osvobozování zajatých agentů.
Zajatí agenti? O něčem takovém se nedoslechla. Prošla všechny záznamy a až ten poslední byl o Dereckovi.
POHŘEŠOVÁN stálo velkými červenými písmeny přes celý jeho záznam. Čekala, že se rozpláče, ale mlčela. Dívala se na jeho fotografii a snažila se přemítat o možnostech, které měla. Mohla tak akorát zavolat bratrovi, nebo se podle původní možnosti mohla rozplakat. Neudělala ani jedno. Seděla na židli, v ruce mnula fotografii a měla zavřené oči.
"Vanesso," ozvalo se zaklepání, které jí probudilo. Rychle všechny záznamy zaklapla do složek a zvedla se, aby mohla otevřít dveře. Loki to ale udělal dříve, takže jí málem srazil dveřmi, kdyby bleskově neodskočila.
"Neslyšel si o povolení," zavrčela naštvaně a promnula si místo, kam by dveře praštili.
"Přišel jsem se omluvit," Loki jen těžko udržoval klidný tón.
"Omluvit?" nechápavě nadzvedla obočí a prohlédla si ho, aby se ujistila, že je to opravdu ten Loki, kterého má na starosti. Samozřejmě, že byl. Bílá košile byla provokativně rozepnutá a kalhoty lehce stažené níže, než bylo pro Lokiho pohodlné. I přes omluvu stále hrál svou hru a nehodlal to vzdát.
"Ano, slyšíš správně. Chci se ti omluvit, že jsem na tebe tlačil ohledně tvé minulosti. Zřejmě to nebylo nic hezkého a teď se to zřejmě vůbec nezlepšilo, když jsem tu já a tvůj bratr je stále pryč a…" Vypadal jako polité kotě. Hlavu měl sklopenou do země, nohou kreslil kolečka a ruce kajícně za zády.
"Dost, Loki," přerušila, když narazil na Clinta a zavřela složky, aby si nevšiml výsledku mise. "Omluva přijata. A o bratrovi, prosím, nemluv."
"Když byl na mé straně, nikdy se o tobě nezmínil," podotkl náhle.
"Prosím?" nadzvedla obočí.
"Občas jsem si s ním povídal, o Natashe, o Avengers a pak jsem narazil na téma rodina a on mlčel. Řekl pouze, že jeho otec byl idiot a víc nic. Tvrdil, že nikoho nemá," posadil se na postel a jakoby nic se na ní podíval, jestli to s ní něco udělalo. Nic. Zadívala se do země s kamenným výrazem a pak se nejistě usmála.
"Nikoho nemá, stejně jako já."
"Nerozumím," podotkl.
"To, že se vídáme jednou za rok z nás nedělá rodinu. Od té doby, co… jsme od otce odešli, jsme se rozhodli, že nejsme rodina. Příliš to připomíná staré časy, na které chci zapomenout." Vanessa se podívala na mobilní telefon a připomněla si staré dobré časy, kdy on odešel k SHIELDu a ona mu každý den volala, jen aby se ujistila, jak se má.
"To je mi líto. Myslím tím, upřímně líto."
"Proč lituješ toho, za co nemůžeš?" nadzvedla obočí a pak se smutně usmála. "Loki, oba dva víme, že to tu budeme muset spolu vydržet a nechci se s tebou pachtovat, mluvit s tebou jako staří přátelé a cokoliv jiného. Ty máš svůj život, já mám svůj život. Tvůj je teď v troskách, můj je taky v troskách. Tudíž oba nemáme žádné pohnutky k tomu, abychom ty trosky tomu druhému opravili."
"Mluvíš v metaforách," usmál se a na tváři se mu usadil úsměv.
"Moc čtu," ušklíbla se a složky od Clinta hodila do koše vedle stolu, který byl už tak přeplněný.
"Kdy mám očekávat návrat tvého přítele?" zeptal se, ještě než odešel.

"Ještě mu to bude chvilku trvat," odpověděla bez mrknutí oka, načež se odvrátila a začala studovat svojí nástěnku s fotkami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy | 31. prosince 2013 v 15:06 | Reagovat

Boží kapitola. Ta představa Lokiho jak se jde omluvit? Muhaha :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama