1. Little bitch

28. listopadu 2013 v 13:38 | Wolf |  Little bitch
Už nezdravím, blog mě naštval...


1. Vanessa... z tohohle domu
"Jsem Loki z Asgardu," opáčil dámě od mouky s rozcuchanými vlasy. Vypadala, jakoby právě proletěla kuchyní a zvrhla při tom mouku. Přesně to se totiž před pár minutami stalo. Žena se i přes mouku, kterou měla téměř všude, na Lokiho zářivě usmívala, jakoby nevěděla, co je bůh zač. Věděla to, možná až moc dobře, říkal si Loki.
"Vanessa z… tohohle domu," zazubila se a prohrábla si světlé blond vlasy, od kterých se vznesl bílý obláček. Loki hodil tázavý pohled k Furymu, který stál celou dobu u dveří a pozoroval celou tu trapnou scénu. Nechápal to. Jak může být v tomhle domě bůhvíkde v bezpečí? Vždyť tady by si ho mohli Chitauri podat, aniž by se zapotili. Což byl další bod k přemýšlení. Proč mu vůbec hledali bezpečný úkryt mimo Asgard právě tady a proč se do toho aktivně zapojili všichni Avengers? Nikdo mu nic neřekl. Byl vytržen ze své cely a Thor mu stroze oznámil, že bude převezen do nějakého domu do bezpečí před Chitauri. Ani v nejmenšího by ho nenapadlo, že bude svůj úkryt sdílet se ženou.
Myslel si, že tu bude sám. Nebo s agentem. Když Fury zazvonil, znejistěl a když se ve dveřích objevila drobná blondýnka s plnými rty připomínající Amoru, nejistota vzrostla. Však nedal nic najevo a rozhodl se představit v plné děsivosti. Nepovedlo se.
"Vanesso, doufám, že jste připravila pokoj a oblečení pro Lokiho." Fury promluvil ignoruje Lokiho pohled.
"Samozřejmě, nahoru a na konci chodby jsou dveře se lvem," odpověděla a vypadala jako sluníčko, když se usmívala.
"Znovu vás varuji, Loki," řekl Fury a Vanessa se jenom usmála. Loki váhavě vyrazil po dřevěném schodišti, ale napnul uši, aby slyšel to, o čem se spolu ti dva dále baví. Zarazil se v mezipatře, kde se nacházely jen jedny dveře, za nimiž byla místnost velká jako celé jedno patro. Zaváhal, ale nakonec nevešel.
"Jste si jistá, že to zvládnete?" zeptal se Fury ženy nejistě. Možná že to on nebyl ten, kdo chtěl, aby tu Loki pobýval.
"Zvládla jsem Petera Parkera. Myslíte, že nezvládnu boha bez moci?" odpověděla otázkou Vanessa a Loki si vzpomněl na Petera Parkera, kterého přelstil ještě než o něm věděl SHIELD. Pavouček měl hlad a Loki mu prodal párek, jež ho následně proměnil ve vepře. Právě v době, kdy začínal hon. Usmál se nad vzpomínkou a pohlédl na dveře, na kterých byl přilepený kovový lvíček. Nechápal, proč lev. Mělo to svou určitou symboliku, to zajisté. Lev byl vždy vůdcem a dveře byly v čele chodby, odkud byl výhled na všechny pokoje. Některé byly otevřené, takže mohl vidět prázdné pokoje s ustlanými postelemi a zaprášeným nábytkem. Některé byly zavřené, to jen dvoje. Jedny vedly zřejmě do pokoje Vanessy, protože na nich bylo velké NEVSTUPOVAT s velkým plakátem Eiffelovi věže.

"Není tak bezmocný, jak si myslíte. Buďte opatrná," zaslechl ještě, než vešel do svého nového pokoje. Byl skromný. Pouze postel povlečená do zelené, stůl s několika složkami a skříň, ve které, jak zjistil, bylo všechno oblečení překvapivě v jeho velikosti. Oknem viděl pouze část lesa a kus mýtiny, na které bylo právě stádo vysoké. Zakručelo mu v břiše. Také zaváhal, než se převlékl do obyčejných riflí a volné bílé košile, jež schválně nechal lehce rozepnutou. Rád si hrál a Vanessa vypadala jako vhodná hračka.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Veru | Web | 28. listopadu 2013 v 17:57 | Reagovat

Jáj :-D (to je poslední týden můj nejčastější jazykový projev, časem si zvykneš :-D) Loki si chce hrát? Proč už podle toho názvu mám pocit, že Vanessa není taková, jaká se zdá? :-)

2 Tamten Loki | Web | 28. listopadu 2013 v 18:22 | Reagovat

Koukám, že je poslední dobou v módě zabydlovat Lokiho s fanynkami... měla bych taky začít vydávat, ať nejsem poslední :-D

3 Wolf | 28. listopadu 2013 v 20:44 | Reagovat

[1]: Tak Vanessa není na 99% taková, jaká se zdá. Ona je ještě horší... 3:D

[2]: Tohle není fanynka, ona je jenom takový ten člověk, kterému SHIELD věnuje minimální pozornost a přesto se od ní očekává nejvíce. Mám v šuplíku povídku, kde se zabydluji zase já u Lokiho... ale pokud se neopiji čajem s vínem, tak jí nikdy nevydám... :D

4 Vendy | 30. prosince 2013 v 14:03 | Reagovat

[3]: Mě by to nevadilo, kdyby jsi to vydala :D Já bych to nenapsala jen z toho důvodu, že bych akorát zbytečn pak mazala celou povídku :D

Ne, moje vlastní povídky s emi nelíbí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama