Ve vyhnanství (Loki/Sigyn)

26. října 2013 v 15:20 | Wolf |  Jednorázové příběhy
Hoj,
Původně to měla být kapitolovka, ale protože během prázdnin (,které mimochodem budu mít až do příští neděle...), nic nenapíšu, zveřejním alespoň tuhle krátkou jednorázovku, kterou se mi nepovedlo nějak rozšířit...

Takový menší vzkazík pro Tamtoho... Thora? :D Ne, jen vtip. Samozřejmě pro Tamtoho Lokiho: Já bych to dotáhla do konce, jenže mě to nějak nejde. Nějak se mi ani nechce po sobě to číst, protože bych to potom hned smazala. Taky je to docela těžký vzhledem k tomu, že normálně jsem psala fanfiction na knihy, kde jsem měla tak nějak větší rozhled, zatímco u filmu si toho musím spousta domyslet, což je vážně těžký... :D A taky se v tom nějak často zamotávám...
crackship
(Pěkný gif... :D)

"Loki," opět byl uvězněn v cele SHIELDu. Tentokrát proti své vůli. Nezbývalo mu mnoho magie. Jenže tentokrát zaslechl hlas, který naposledy slyšel, když byl mladší. Ještě než se stal králem, spadl z Bifröstu. Tak dlouho ten hlas neslyšel. Majitelku hlasu ovšem spatřil ještě poté, co ho přivedl Thor z Midgardu, než ho tak naivně uvěznili a on zase uprchl. Tehdy jí viděl s malým klukem v náručí. Hrála si s ním u fontány, kde se poprvé setkali. Klukovi mohli být tak dva roky a on se s roubíkem nemohl zeptat Thor, co je ten kluk zač. Vlastně si to domyslel. Syn Sigyn. Měl její tmavší blonďaté vlasy. Podvedla ho. Nebo ho spíše opustila. Bohyně věrnosti nebyla věrná tomu, komu slibovala, že ho miluje.
Neotočil se. Zůstal paličatě stát zády. Snad se bál, co uvidí. Sigyn. Zlatovlasou ženu se zklamaným výrazem na tváři jako tehdy u té fontány. Co mu chce? Co dělá na Midgardu? Rychle začal hasit plamínek zvědavosti.
"Loki," zopakovala naléhavěji. Ne, neotočí se. Neudělá jí tu radost. Nesnáší jí a tak to zůstane. Nechce s ní být. Nechce s ní mít nic společného. "Fajn, když se neotočíš, budu mluvit."
Klidně mluv, pomyslel si, nebudu poslouchat.
"Zase si to udělal. Zklamal si mě. Myslela jsem si, že jsi dobrý a ty místo toho zabiješ tolik lidí. Nevinných lidí, Loki. Pokud chceš být králem, musíš být rozvážný a musíš umět odpouštět. Takhle králem nikdy nebudeš, i kdybys měl všechna království," mluvila, tehdy jí přerušil. Vztekle se otočil.
"Co po mě chceš?" vyštěkl. Automaticky ustoupila o krok vzad, i když jí nemohl ublížit.
"Jdu ti říct, že tvé skutky se nedotýkají jen tebe, netrestáš jen sebe, ale i mě!" zvýšila hlas.
"Nemůžu za to, že jsi přecitlivělá," zamručel unaveně. Sigyn zkrabatila obočí a zavrtěla hlavou.
"To nemyslím. Potrestal si svého syna," zamračila se.
"Kterého?" zeptal se znuděně. Posadil se. Sigyn protočila oči. Až teď si všiml, že její krásu ruší kruhy pod očima a zlaté vlasy ztratily svůj obvyklý lesk. Byla vždycky tak naivní. Dělala si starosti kvůli drobnostem. Neustále mu hubovala za to, že loví zvěř jen tak pro zábavu, nebo že ječí na služky.
"Našeho," špitla po chvilce ticha. Loki se rozčílil. Postavil se a přistoupil až ke skleněné stěně, která bránila, aby tu malou děvku mohl zabít.
"Našeho? Opravdu věříš, že začnu být dobrý jen proto, že si vymyslíš, že máme syna?! Ten malý kluk určitě nebyl můj a pokud ano, proč si nepřišla na soud, abys mi to řekla. Že máme syna!? Kdo je jeho otec? Nějaký z těch válečníků, kteří tě poslouchají na slovo, kteří dělají všechno, co si zamaneš. Co se kvůli tobě stali bábovkami a místo toho, aby vraždili, se teď smilují nad každým nepřítelem? Jsi hrozně naivní, Sigyn. Jsi mi pro smích," vyhrkl naštvaně. Sigyn couvla ještě dál. Do očí se jí vehnaly slzy. Nevěděla, co říct. Opět z ní udělal lhářku, i když nikdy lež neřekla.
"Řekni to tedy Ódinovi, který mého syna poslal kvůli tobě do vyhnanství," zavrčela naštvaně a odešla. Loki ztuhl uprostřed pohybu. Ódin vyhnal syna Sigyn do vyhnanství. Tudíž to byl i jeho syn. Protože kdyby nebyl, Sigyn by tady stále paličatě tvrdila, že je to jeho syn místo toho, aby se otočila a odešla.

"Říkal jsem ti to, je tvrdohlavý," ušklíbl se Thor nejistě.
"Měl jsi mu to říct dříve. Teď mi nevěří a Narvi je teď někde tady sám," povzdechla si Sigyn frustrovaně a protřela si unavené oči. Thor se povzbudivě usmál.
"Ukážu ti pokoj, kde si bude moci odpočinout. Najdu Narviho," řekl a odvedl jí do pokoje, který mu přidělil SHIELD. Když věděl, že Sigyn spí, vydal se za přáteli.
"Takže ty toho prcka chceš hledat," konstatovala Natasha, ještě než pořádně vešel do laboratoře. Nevypadala, že by s tím souhlasila. Nikdo v místnosti. Ani obětavý Steve nevypadal na to, že by se pokusil zachraňovat Lokiho syna. Thor se pronikavě zamračil.
"Je to i dítě Sigyn a ta nic neudělala. Nerozumím, proč to otec udělal," přiznal tiše, ale hned na to se opět zamračil. "Já vás žádám. Sigyn bude zničená, pokud ho nenajdeme."
"Nechceme trestat Sigyn. Vypadá jako sympatická žena, ale stále je tu fakt, že je to Lokiho syn," řekl Steve.
"Loki o něm nechce ani slyšet," řekl Thor a jeho hlas zněl zmučeně. Přesně i tak si připadal. Narvi byl hodný chlapec. Hrál si s Thorem, kdykoliv byl v Asgardu a byl veselý chlapec. Jenže lhal. Jako Loki. Učil se umění klamu, obelstil matku i samotného Ódina, když jeho vlky vypustil do lesa a nahradil je iluzemi. Sigyn se marně snažila nalhat sama sobě, že se změní. Že je to jen dětinské hraní.
"Podívám se do databáze po nalezených dětí padajících z oblohy," zavtipkoval Stark, ale opravdu začal cosi na počítači zadávat. "Jak se píše letící? Jsou tam dvě c?"
Thor se pronikavě zamračil, ale nijak neodradil Starka od dalších vtípků o létajících dětech. "Asi bych měl napsat bez křídel, že? Nebo měl křídla? Nebo ocas? Slyšel jsem, že Loki má jako dítě obrovského hada! Má normální zuby, nebo tesáky? Nebo dokonce čtyři nohy?"
"Tony," povzdechla si Natasha, ale Thor spatřil, jak se pokouší nesmát. Je pravda, že Loki se sice podivně rozmnožoval, ale to nebyl důvod k smíchu. Každý má právo dělat chyby, i když v případě Lokiho to bylo pět chyb, ne-li víc.
"OK, tady je nějaký nedávno nalezený prcek," řekl najednou Tony. "Asi dvanáctiletý chlapec spadl ze stromu a ztratil při tom paměť. Policii se zatím nepodařilo zjistit, kdo jsou jeho rodiče. Je to z… Česka?"
"To je menší zemička kousek od Ruska," vysvětlila Natasha a vzpomněla si, jak tam po Českém Krumlově honila dealera nové drogy, po které se lidé stávali agresivními. Byl to trochu krušný týden.
"Kousek," zašklebil se Clint. Ten zase mířil do Ukrajiny a místo toho skončil právě v Česku. Jak později zjistil, obyvatel z Ukrajiny tu bylo více než dost a mohlo se to opravdu považovat za Ukrajinu.
"Takže míříme do toho Česka?" optal se Thor, který si nevšiml nostalgie Natashy a Clinta.
"Proč?" nadzvedl obočí Tony.
"Protože musíme najít syna Sigyn," odpověděl mu Thor trochu popuzeně. Každou chvíli mohl být Narvi v nebezpečí.
"Nemusíme," řekl Steve. "Thore, sice je to syn Sigyn. Ale tady na Midgardu bude v bezpečí. Asgard je nebezpečné místo. Tady mu nic nehrozí."
"Ale Sigyn…" začal Thor překvapeně.
"Pochopím to," ozvalo se od dveří tiše. Matka vždycky dbá na bezpečí svého syna. Tak to bylo i teď. Na Asgardu dělal hlouposti. S každým špatným skutkem, který provedl, se blížilo vězení nebo fyzické tresty. Zachvěla si, když si vzpomněla, jak jednomu válečníkovi za lež zašili na rok rty a on poté nemohl mluvit.
"Ale Narvi…" Thor si nechtěl připustit fakt, že by Sigyn opustila svého syna.

"Je v bezpečí," pokusila se usmát, ale po tváři jí stekla slza. Nestihla se ani rozloučit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maya | Web | 26. října 2013 v 15:26 | Reagovat

ňůů :33 hej děláš si legraci? Já nepřežiu týden bez tvých povídek :D

2 Já! | 26. října 2013 v 15:48 | Reagovat

Já chci pokračování! Tohle nemůžeš nechat jenom tak! Smutně koukám...

3 Tamten Loki | Web | 26. října 2013 v 18:18 | Reagovat

Tak nadějně to umístíš do té správné lokality a pak takový konec? Jen to ještě nezavrhuj... To přece Sigyn nevydrží :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama