6. Nestřílet!

31. října 2013 v 20:10 | Wolf |  Nestřílet!
Ahoj,
Tak jsem po necelém týdnu zpět... Bohužel nesu špatné zprávy. Trochu jsem se zamotala v téhle povídce a skončilo to tak, že to skončilo...

Mimochodem už mám rezervaci!!! Nemůžu se dočkat premiéry!
robert downey jr - Szukaj w Google
(Proč je tak pěkný?)

Tony se chystal konečně opít, nejlépe do němoty. Ten parchant Loki se vrátil a hodlá se pomstít. Na sto procent se také objeví Thor, který bude zajisté stejně neomalený jako před lety a možná mu zase rozmlátí celou věž společně s bratříčkem. V následujících dnech toho na něho bude zajisté příliš. Chtěl si odpočinout, než to začne.
Už šel do výtahu, když do někoho vrazil. Překvapeně ženu zachytil dříve, než stihla spadnout a zadíval se do chladné tváře Rebeky Kingsleyové. Žena na něho upírala modré oči, její ústa se pohybovala. Něco mu říkala, ale on neposlouchal. Prohlížel si tu na první pohled dokonalou tvář a na druhý unavenou a životem poznamenanou. Oblečená byla v jakémsi denním oblečení, pouze rifle, trochu vytahané tričko a maskáčová bunda ze sekáče. Lesknoucí se husté hnědé vlasy se jí neposedně vlnily kolem hlavy jako pomyslná svatozář.
"Pustíte mě už konečně?" zaslechl vzdáleně její rozzlobený hlas. Překvapeně zamrkal, ale hned na to jí pustil a ona se ho rychle opět zachytila, jak ztratila rovnováhu.
"Co tu děláte?" zeptal se jí a snažil se, aby se mu nechvěl hlas.
"Byla jsem tu za svojí dcerou, zjistit, jestli je v pořádku. Ale očividně se praštila do hlavy, protože čeká v bytě toho muže, co jí ublížil," zavrčela naštvaně a rovnala si vytahané tričko s logem metalové skupiny Nigtwish s bílou sovou a zasněženým stromem v pozadí. Tony měl podivný pocit. Hodlal svého přítele chránit.
"Nemohl za to a neublížil jí," zamračil se na chladnou ženu.
"Promiňte, ale myslím si, že když věděl, co je zač, měl se od ní držet dál," opáčila snažíce se udržet ledovou masku. Bylo vidět, že je matka. Modré oči se leskly, jak se snažila udržet slzy obav a strachu.
"Sama se od dcery nedržíte dál, i když vaše práce je nebezpečná," zavrčel naštvaně.
"Jonathan White je jiný, než Marcus," zamračila se, ale podvědomě se zachvěla, když si vzpomněla na opilého Marca, který vyhrožoval, že zabije všechny její příbuzné, pokud mu nevrátí láhev whisky. Věděla, že to nemyslel vážně, přesto mu láhev vrátila a podvědomě běžela zavolat dceře, zdali je v pořádku.
"Opravdu? Takže tomu mám rozumět, že White není sexistický prase a vy mu do postele lezete už jenom pro jeho vzhled modela?" zašklebil se Tony a pocítil vztek. Byl náhle tak rozčílený. On je také jiný, tak proč nepřijala jeho nabídku, aby se stala jeho asistentkou. U ní by se měl mnohem lépe. Respektoval by, že má dceru, dával by jí volna, kdykoliv by potřebovala. Zvyšoval by jí plat za každou maličkost, ale ona odmítla.
"Prosím?" vydechla překvapeně Rebeka, ale pak její tváře nabraly nachový odstín vzteku. "To nemyslíte vážně, Starku, jste směšný."
"Směšný? Jen se snažím pochopit, proč si myslíte, že White by bez mrknutí oka vaši dceru nezabil, pokud by zjistil, že donášíte," oznámil jí prostě. Rebečina tvář se zkroutila do čirého údivu a úděsu zároveň.
"Nedonáším," pokusila se přesvědčit sama sebe. Stalo se to jen párkrát.
"Víte, od koho jsme dostali ten tip, že se to vymklo kontrole a Weber prodává zbraně psychopatům?" zeptal se jí a ona couvla. Ve tváři náhle byla bledá, když si vzpomněla na ten hloupý mail, který poslala jednomu známému, co pracoval pro jednu z tajných organizací, co se o takové věci starala. Ani v nejmenším jí nenapadlo, že by do této organizace mohl patřit i Tony Stark.
"Beze mě by byla v nebezpečí," zavrčela po chvilce ticha, kdy Tony studoval její bledou tvář. Vypadala náhle tak slabě, křehce jako poupě lilie. Pobledlá, chvějící se v sebemenším vánku.
"Bez Bruce by byla mrtvá," řekl tiše. "Bránil jí tam před kulkami."
Rebeka horlivě vrtěla hlavou, jakoby tomu nechtěla uvěřit. Tomu, jak křehká teď byla. Tomu, že on o ní věděl víc, než její vlastní dcera. Tomu, že dokázala připustit, že ten nebezpečný muž je pro její dceru vlastně jakýmsi vysvobozením od samoty. "Ne, ne… Sharon je…"
"Je chytrá holka a dokáže se o sebe postarat. Jenže teď potřebuje Bruce více než vás, Kingsleyová," pokusil se o úsměv, ale ten zmizel, když si všiml toho uhrančivě modrého pohledu. Ty studánky zalité měsíčním svitem byly tak hypnotizující. Rychle se od ní odvrátil a zmáčkl tlačítko od výtahu.
"Neznáte jí," zavrtěla hlavou a vešla do výtahu. Tony zaváhal, ale také vešel.
"Neznám, ale Bruce ano. Jakmile to bude potřeba, odejde a nechá jí být," řekl jí tiše a stiskl první patro, kam měla namířeno zajisté Rebeka.
"Ten muž je pro ní nebezpečný," opáčila a vrátila se do pozice ledové královny, kdy tvář byla jako vytesaná z kamene a pohledy i slova ostré jako břitva.
"Bruce byl dlouho sám," namítl Tony.
"To mě má uklidnit?" zeptala ho chladně.
"Ne, ale jako rozvedená matka a asistentka musíte chápat, jaká je samota," odpověděl.
"Vdova," nechápavě se na ní podíval. Rebeka se chladně usmála. "Jsem vdova."
"To je mi líto," kývl.
"Litujete mě, nebo to říkáte, jenom protože se to sluší?"
"Sluší se to. Ve skutečnosti jsem tahle slova nikdy nemyslel vážně. Ani když mě opouštěla snoubenka," zašklebil se chmurně.
"To je mi líto," řekla, "upřímně líto."
"Nerozumím," přiznal Tony.
"Lituji vás, že jste takový arogantní sobec, co si neváží toho, co má," oznámila mu naprosto upřímně. Překvapeně zamrkal. Taková upřímnost bolela. A hlavně od téhle ženy, co mu tolik připomínala Pepper.
"Takhle vypadám jako hodně zlý člověk," pokýval hlavou.
"Nejste zlý, jenom hloupý," ušklíbla se.
"Au, to bolelo. Víte, co jsem vynalezl?"
"Ano, to ví celý svět. Ale v osobním životě jste hlupák."
"Vaše upřímnost bolí. Jste takhle upřímná i ke své dceři?"
"Musíte se neustále vracet k mé dceři. Sharon ví, kdo jsem, co dělám a to je všechno, co jí můžu říci a říkám jí to."
"Opravdu? A kdo jste?"
"Asistentka Jonathana Whitea, kterou před nějakým tím týdnem málem zabil idiot v obleku," zavrčela a už se blížily do prvního patra.
"Myslíte, že si to každý den nedávám za vinu? Víte, že jste jenom ubohá ženská schovávající se před pravdou? Jste stejná jako já, jen nemáte peníze a mrakodrap. Ale taky vyčítáte všem staré chyby, za které pikaly. Taky si dokážete o lidech udělat obrázek jen z novin a prvního setkání. A víte, co tím ztratíte? Své blízké. Vsadím se, že vaše dcera je vám natolik vzdálená, že ani nevíte, jak je stydlivá. Važte si toho, co máte, než o to přijdete jako já. Protože peníze, práce ani alkohol vám to nevrátí."
"Au," ušklíbla se, dveře výtahu se otevřely. "Ráda jsem vás poznala, pane Starku. Zkusím přehodnotit svůj obrázek."
"Nápodobně," opáčil. Jakmile se dveře výtahu zavřeli, překvapeně vydechl a svezl se na zem, aby se na chvíli mohl posadit.

***

Rebeka vyšla do chladných ulic New Yorku se zvláštním pocitem. Cítila se náhle tak vinná z toho, co Starkovi řekla. Možná neměla být tak upřímná. Když se na Starka pořádně podívala, viděla osamělého muže, co si život pokoušel nahrazovat pitím a spaním s povolnými ženami. Měl pravdu. Byli si podobní. Když stopovala taxi, zazvonil jí telefon.
"U telefonu Rebeka Kingley, přejete si?" zeptala se monotónním hlasem. Z telefonu se ozval smích jejího nadřízeného. Jonathan měl takový dokonalý smích, skoro až falešný, herecký.
"Ahoj, zlato. Jsem teď v bytě sám. Nechcete přijít pro práci?" optal se vesele a Rebece se stáhly útroby. Nebyl jiný. Byl stejný jako Marcus. Jen jemu podlehla. Nejen protože vypadal jako model, ale měl účinné argumenty.
Sama se od dcery nedržíte dál, i když vaše práce je nebezpečná, zaslechla Tonyho hlas.
"Omlouvám se, ale dcera byla u toho výbuchu, musím se o ní postarat," zalhala. V tu chvíli jí ani na chvíli nepřeskočil hlas, i když se toho obávala.
"Byla v té budově?" optal se znuděně Jonathan.
"Ne, s Hulkem," vydechla, jakoby si až teď uvědomila vážnost celé situace. Nastoupila do taxíku.
"Ach, ovšem. To je ta holka, co zmizela dříve, než se tam stačili objevit paparazzi?"

"Ano, ta holka, co… Nechte to být. Zítra přijdu do kanceláře, nezapomeňte podepsat ty smlouvy, co jsem vám přinesla," řekla a aniž by čekala na odpověď, položila mu to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maya | 31. října 2013 v 22:20 | Reagovat

Kam na Thora jdes? :D
Btw: Waaat, ona tam nebyla postelova scena Bruce se Sharon -_- zklamalas :D

2 Wolf | 1. listopadu 2013 v 7:16 | Reagovat

[1]: Galaxie, ale doufám, že to vyjde. Zaprvé na mě něco leze a zadruhé nemáme auto, tudíž se těžce dostáváme domů kolem druhé ráno. Ale s mým štěstím tipuji, že přesně den před premiérou mě chytne angína a zůstanu zalezlá doma, zatímco Loki nakopne Thora... :DD
Sem říkala, že tady se asi sex neobjeví. To spíše v UT... :D

3 Maya | 1. listopadu 2013 v 10:27 | Reagovat

:DD ja jdu az v sobotu, protoze jeste dojede kamaradka z Mostu a ta nemuze v tejdnu :D ale jdu na Andela-Zlicin je slusne receneno daleko :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama