12. Unknown

5. října 2013 v 17:37 | Wolf |  Unknown
Milý čtenáři/ky...
Jsme u konce mého prvního, naprosto nelogického a smysl postrádajícího příběhu. Každý jistě znáte, že kdybych to dnes neukončila, táhlo by se to se mnou dále a dále. Za neobjasněné záhady, pohledy a jiné věci se omlouvám. Přesto mám tu drzost vás požádat, aby jste cihly před vhozením do prvního okna zleva v druhém patře podepsali.

Dále nemám nejmenší tušení, co bude další kapitolová povídka, tudíž milý čtenáři/ky, HELP!
WARNING +15
Help me


Když vešel do pokoje, nalezl Darcy, jak sedí u okna a pozoruje New York. Jak se tam dostala mu došlo, když spatřil shozenou sklenici, která stála na pohyblivém stolku. Ten Darcy využila ke své přepravě a pak ho odstrčila ke zdi, aby si mohla nerušeně užívat krásy New Yorku. Přesto na tváři měla takový podivný, zamyšlený výraz, který upírala k obloze.
"Snídani?" zeptal se jí a nedokázal ovládnout svůj hlas, byl chladný. Položil misku i sklenici na stolku, který přisunul k Darcy a než zase stihla něco říct, jal se umýt jablko vedle v malé koupelně se sprchovým koutem, záchodem a umyvadlem.
Stark byl rok od roku línější a přejít chodbu, aby mohl na záchod ráno, mu přišlo zřejmě příliš únavné. Clint by dokonce řekl, že zpohodlněl, ale to se přes volná trika nedalo říct. Rychle hodil úvahy stranou a vrátil se zpět do pokoje.
Darcy sice v ruce měla lžíci, ale nic neudělala. Tupě zírala na vločky před sebou. V očích se jí leskly slzy. Ten pohled Clinta bolel a že zažil mnohem více bolesti.
"Chceš snídani v posteli?" zeptal se jí a snažil se znít vesele. Darcy sebou trhla, ale pak jenom zavrtěla hlavou. Přesto to nevypadalo, že jí to takhle vyhovuje.
"Nebo ano," zachraptěla. Ihned byl u ní a podpíral jí, aby si mohla lehnout do postele. Upravil jí polštář a přinesl jí snídani. Žena jemně zrudla a trochu ostýchavě se na Clinta podívala. "Děkuji…"
"Clint Barton," řekl a posadil se na kraj postele. Žena se posunula a než zabořila lžičku do vloček, poklepala rukou na volném místě vedle sebe. Bylo to čistě přátelské gesto a Clint poslechl. Opřel se o zeď a pozoroval jí, jak se snaží nehltat každé sousto. Musela mít hlad, ale zase toho nesměla sníst příliš, aby jí nebylo špatně.
"To s tou nohou…" začala o chvíli později, ale hned zase zmlkla. "Pane Bartone, takhle budu chodit pořád?"
Clint se povzbudivě usmál. "Clinte," opravil ji, "a ne, ta noha se zahojí. Ale bude to trvat déle."
"Děkuji," zašeptala smutně. Hrdlo se jí sevřelo při vzpomínce na posledních pár dní. Upustila lžičku a ta s třísknutím dopadla do již prázdné mísy. Clint sebou trhl.
"Jsi v pořádku?" špitl.
"Naprosto," pokývala hlavou a odložila misku i sklenici s mlékem. "Mohl bys…"
"Ano?"
"Mohl bys zavolat Jane?" zašeptala stydlivě, "i když nejdříve bych se chtěla umýt."
Hodila pohled ke koupelně. Nechtěla, aby jí Jane viděla a bylo jí jasné, že se Clint už zřejmě neobjeví, když se objeví Jane. Ale ona jí potřebovala. Potřebovala vědět, zdali je na ní opravdu tak závislá.
Clint se zamyslel. Uvědomil si také, že když Jane přivede, bude to naposledy, co se uvidí. Už ho nebude potřebovat. Získá důvěru i k ostatním a on si nedokáže urovnat své city. Zavřel oči. Darcy si toho všimla a snažila se uhodnout, na co právě myslí. Zřejmě na to, jak jí dostat do koupelny a co nejdříve zmizet. Odtažitý, jako pan Darcy, bleskla jí myšlenka a hned na to zavrtěla hlavou. Opatrně přehodila nohy přes okraj postele a došlápla na špičky prstů. Noha sice stále bolela, břicho také nebylo stále zahojené a ranky nepříjemně svědily, kdykoliv se o ně otřela hrubá látka její košile. Přesto byla rozhodnutá, že do koupelny dojde sama. Nechtěla ho obtěžovat.
"Mám ti přinést nějaké oblečení?" zeptal se jí, aby rozehnal své myšlenkové pochody. Přivede Jane a vydá se na nějakou misi daleko odsud, třeba do Francie. Tam je bordel na každém rohu. Při troše sexu a hodně alkoholu jistě zapomene na zmučený pohled Darcy. Vždyť takové ženy viděl už stokrát. Každá byla stejná. Ufňukaná a vyděšená. Každá měla někoho, kdo jí později pomohl. A když ne, tak skončili mrtvé v márnici. Ale Darcy měla Jane. Neměl se o ní strachovat.
"Nemusíš si dělat starosti," zašeptala tiše a opatrně se postavila. Bosé nohy se dotkly podlahy a zastudily. Clint neodolal tomu pohledu. Byla jednoduše rozkošná. Jako laň, co si poprvé stoupá na své dlouhé nohy a pokouší se udělat první krůčky.
"Dobrá, zajdu pro Jane," řekl jakoby z transu a pokusil se odvrátit pohled. Nešlo to. Pozoroval opatrné kulhavé kroky, které směřovala ke koupelně. Každou chvíli viděl, jak se jí nohy podlomí a ona i přesto pevně stála na nohách.
"Mohl bys…" zašeptala, když si všimla, že jí pozoruje. Odvrátil pohled. "Ne, to jsem nemyslela. Já… nechtěla bych před Jane vypadat… takhle. Je hrozná histerka."
Clint se usmál. "Dojdu ti pro nějaké tričko a džíny. Nebo nějaké konkrétní přání?"
"Tričko s dlouhým rukávem a rifle pouze v džínové barvě. A to tričko ne zelené, nemám ráda zelenou," řekla a hned na to se zarazila. Chovala se trochu neomaleně a tak zavrtěla hlavou. "Stačí nějaké tričko a džíny."
"Vyhovím tvým přáním. Zasloužíš si být hýčkaná," usmál se povzbudivě, když si všiml jejích pochyb.
"To si nemyslím," opáčila zachmuřeně.
"Darcy…" vydechl její jméno, ale další slova nedokázal dostat z úst. Sklopil pohled. "Přinesu ti to oblečení potom do koupelny, někam ho položím."
"Děkuji," špitla a jemně se usmála.
"Není zač," opáčil a odešel z místnosti, dříve než stihl upadnout do dalšího transu.

Darcy se dokulhala do sprchového kouta, ihned ze sebe shodila oděv a i když se nahá necítila zrovna nejlépe, protáhla se jako kočka, aby procvičila ztuhlé svaly. Pustila ledovou vodu a úplně se probudila, dokonce probudila i svoje myšlenky a vzpomínky na ráno. Otřela si tvář, jakoby chtěla smýt ten dotěrný polibek, který jí ráno Clint věnoval. Proč to udělal? Vždyť jí zřejmě neměl vůbec rád, nezáleželo mu na ní. Možná je to nějaký zvyk, který nepobrala. Líbat ženu po ránu a utéct, aniž by jí dal čas si uvědomit hloubku polibku. Byl to obyčejný polibek, naprosto nedůležitý. Zavřela oči a nechala ledovou vodu stéct po tváři. Nevinný polibek. Tak proč nad ním začala uvažovat, jako nad Thorem? Vlastně lépe než nad Thorem. On byl její záchrance a i když byl do hledání zaveden zřejmě nedobrovolně, postaral se o ní. Mohl jí tam nechat. Mohl jí nechat, aby dál bojovala s Thorem. Což jí přivádělo k dalším myšlenkám. Proč mu věřila? Byl cizí člověk, nikdy ho nepoznala a klidně položila otázku, na kterou by se obyčejný člověk nikdy nezeptal.
Rychle otevřela oči a uvědomila si, že sprchový kout má jen průhledné stěny. Clint právě pokládal hromádku oblečení na židli a přisunoval jí blíže ke sprchovému koutu, aby jí zkrátil cestu. Nevšiml si, že ho pozoruje. Zkontroloval ručníky a krátce pohlédl do zrcadla na svůj odraz. Jeho pohled jí vyděsil. Měl v očích obavy, bolest. Trhl s sebou a pohlédl přímo na Darcy. Pohled nesměřoval od krku níž, nýbrž jí hleděl přímo do očí. Upřeně zíral na její hnědé oči a nálada v těch jeho se velkou rychlostí měnila. Sevřelo se jí hrdlo a nasucho polkla. Nebála se a právě to jí děsilo. Nebála se toho, že na ní hleděl. Že před ním byla nahá. Že vypadala tak, jak vypadala. Nezlobila se, když pohledem zkoumal její tělo.
Clint to nechápal. Nechala ho, aby jí pozoroval. Sledoval drobné i hluboké ranky, mokré zplihlé vlasy, její vyvinutá ňadra, kterých si před tím nepovšiml, jizvu na břiše, nohu s několika stehy. Až teď si uvědomil, co byla doopravdy zač. Byla silná. Dokázala postavit na nohy, dokázala se usmívat. Dokázala důvěřovat i přes to, co se v uplynulých dnech stalo. To on nedokázal. Lidi hodnotil chladně, nedůvěřoval nikomu jinému než Natashe. Zavrtěl hlavou a odvrátil pohled.

"Omlouvám se," s těmito slovy odešel. A i když to Darcy neměla v plánu, sesunula se k zemi. Viděla ho dnes naposledy?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maya | Web | 5. října 2013 v 18:19 | Reagovat

Maličko škodolibé, ano, ano, ale já jsem spokojená :D Pořád stoprocentně zastávám Clintashu a nikdy to nebude jinak :DDD Ehehe. Ale ta povídka byla super :3 máš můj obdiv :)

2 Tamten Loki | Web | 5. října 2013 v 21:36 | Reagovat

Oho, musí se nechat, že konec je rozhodně nečekaný! Ale jak známo, Clint patří jedině k Lokimu, takže... :-D :-D

3 Wolf | 5. října 2013 v 21:50 | Reagovat

[2]: Taky mám neustále na očích Clinta a Lokiho... Nespletl sis lásku s touhou? :D

4 Vendy | 30. prosince 2013 v 13:59 | Reagovat

To není fér, nehodláš jen tak, jakoby provizorně, napsat pro mě happyend?? O:) jsme hrozná -_- :D

5 Verča | 1. ledna 2014 v 16:51 | Reagovat

Moc hezké :) Chtělo by to co nejdřív pokračování! :D A také by se mi líbil ten happy end :D :)

6 wolfik | 30. ledna 2014 v 10:38 | Reagovat

Super!!!:D Kdy bude další díl? :)

7 Lia | 24. června 2015 v 20:39 | Reagovat

Páni.. Vážně super povídka... Ale chtělo by to pokračování.. ;) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama