Konec všeho dobrého (Loki/Sigyn)

28. září 2013 v 15:09 | Wolf |  Jednorázové příběhy
Hola,
Příběh Lokiho a Sigyn jsem znala ještě dříve, než přišel Thor od Marvela. Zčásti to bylo kvůli matčině úchylce na runy a zčásti díky mé lásce k Lhářovi od Ćwieka. Blonďatý Loki s mírným strništěm mě stále láká více než Marvel podání v podobě Toma Hiddlestona (odpusťte, zamilovaní).
Jejich příběh jsem se snažila pojmout ze všech stran, ale nikdy se mi nepodařilo správě ukázat, že Sigyn i přesto, že měla za manžela Lháře, dokázala být ta dobrá. V téhle povídce se mi to... nepodařilo...
(50) Tumblr

Chtěl svojí milou nějak překvapit. Jeho krásná Amora právě seděla kousek od obrovské fontány, ze které tryskalo tisíce různě barevných třpytících se pramínků vody. Téměř zapadající slunce způsobilo, že tryskající voda měla teplé, tmavší barvy a dopadala na oranžově třpytící se hladinu, která se čeřila. Amora své dlouhé tenké prsty máchala ve vodě a tvořila z ní různá zvířata. Nejoblíbenější byl had. I přes to, že ovládat vodu bylo složité, Amora dokázala dokonale vypracovat detaily. Had měl úžasně propracované, vyceněné zuby, každá šupinka byla rozpoznatelná a jeho kosočtvercová hlava se tyčila výš nad Amořinou blonďatou. Čarodějka měla úchvatné zlaté vlasy. Krásnější, než měla Idunn. Zářivější, než měla jakákoliv žena v Asgardu a krásně husté. Měla v nich zapletené zelené stužky, které jí Loki přivezl z dílny trpaslíků. Ti malý pracovníci byly umělci a stužky vypadali, jakoby byly z hadí kůže. Leskly se matně a působily dojmem, že čarodějčiny vlasy jsou světlejší. Oděná v zelených šatech se sukní sotva po kolena. Ty šaty jí přivezl od nejlepší švadleny v Asgardu. Tepaný pásek zase vytvořil největší umělec s kovem, mladý trpaslík. Zřejmě ho očekávala. Už chtěl vylézt z křoví, když spatřil svého bratra.
Neomalený, zarostlý muž připomínající smradlavého vikinga kráčel přímo k jeho dívce. I přes všechno své přesvědčení se proměnil v havrana, vynesl se na větev nejbližšího stromu a zaposlouchal se do rozhovoru, který dole probíhal.
"Princi Thore," vydechla Amora a postavila se. Ze svých jemných šatů kopírující její úžasné křivky smetla neexistující smítko. Lokiho bratr se nejistě usmál.
"Neměli bychom tu být," zamračil se. Havran se svými pařáty pevněji zachytil větve vykláněje se blíže k fontáně.
"Já vím," blondýnka se přiblížila a postavila se na špičky, aby se Thor nemusel tolik sklánět. Políbil dívku na rty a jeho výraz vypadal ještě více bolestný. Nevyrovnal se Lokimu. Černý havran sevřel pařáty a větev zapraskala. Ignorovala to. Bylo rozčílený. Líbal jeho dívku. Jeho čarodějku a učitelku. Jeho všechno. Roztáhl křídla, ale pak se zarazil, když se Thor konečně odtáhl.
"Amoro, Loki tě miluje," zašeptal neslyšně, ale havranovi uši byly napnuté. Věta zněla tak odporně, když vzadu bylo ještě slyšet bublání ve fontáně.
"Thore, já miluji tebe. Loki byl jen záminka, abych se k tobě mohla konečně dostat. Thore, prosím, poslouchej, co ti říkám," řekla blondýnka a sevřela Asgardskému princi ruku. Thor odvrátil hlavu.
"Máš na sobě věci, které ti dal," konstatoval.
"Chtěla jsem pro tebe vypadat krásně," špitla a opět si ukořistila Thorovi rty. Havran roztáhl křídla, široká a neobvyklá na obyčejného havrana. Amora vzhlédla od očí Thora a upřela svůj pohled na havrana. Poznala ho. Téměř hned. Loki vždycky zapomínal u měnění podob změnit své oči. Havran se zelenýma očima odvrátil zrak a vzletěl. Nezapomněl Amoře vyslat myšlenku.
"Neobejdeš se bez pomsty, malá děvko." Amora se zachvěla a odtáhla se. Thor překvapeně zamrkal.
"Co se děje?" špitl.
"Nic, jen… pokračuj," trhavě se nadechla a on - i přes vědomí špatnosti tohoto skutku - si jí opět přitáhl k tělu.

Loki seděl na půdě hřebčína a přemýšlel. Byl tak naivní, tak dětinský, tak zamilovaný. To slovo se mu začalo hnusit. Byl zamilovaný? Nebyl. Byl jen hloupý. Zavřel oči a byl překvapen, když cítil slzy. Plakal kvůli ní. Otřel si slzy a zatnul čelist. Pomstí se. Možná jí i zabije. Vždyť otec by to zametl pod kobereček a dal by mu nějaký menší trest. Podřízl by jí ve spánku. Ne, ona si zaslouží trpět. V hlavě se mu rodilo mnoho plánů, ale žádný nebyl dostatečně krutý, aby se pomstil té malé děvce. Té, která ho zradila kvůli jeho bratrovi. Další ze stovek žen, které se pomocí jeho slabého srdce dostaly k Thorovi. Někdo by řekl, že se poučí. Ale u Amory si tím byl jistý, že jeho city opětuje. Vždyť jen to jak, se na něj dívala, byl důkaz toho, že city k němu nebyly chladné. Byl naivní.
Venku už se setmělo. Čas jít domů, chystat svou pomstu může zítra u knih. Postavil se a nohou kopl do kupky sena, na které se s ní miloval. Poprvé v životě. Připadal si tak volný, když tu s ní ležel. Líbala ho. Vycházela mu vstříc. V kupce se matně zaleskla stužka. Vzal jí do ruky a nadechl se. I přes silnou vůni sena byla cítit ta výjimečná vůně kouzel. Uvolnil tehdy všechnu svou moc. Pamatoval si, že kolem nich byla zelená a narůžovělá aura. Vznášela se všude a on po ní lapal, jakoby pil vodu, kterou si nabral do dlaní. Promnul si stužku v ruce a napadlo ho to. Krutě se usmál a vydal se hledat Amoru. Nejdříve jí musí zbavit všech alibi.

Amora byla tam, kde očekával. Ve své ložnici s Thorem. Nebude mít alibi, protože Thor nikdy nepřizná, že s ní spal, když u toho bude Loki. Na to měl bratříčka příliš rád. Spokojeně se usmál a vydal se ulicemi k domu, který mu byl tak důvěrně známí. Žila v něm Daiana. Podivně jmenující dívka byla hlavní sokyně Amory. Navzájem se nenáviděly už od dětství a neustále spolu soupeřily. Amora vyhrála. Získala prince, i když toho druhého a podřadného. Jemně zaklepal na dubové dveře.
Zrzavá dívka mu ihned otevřela. "Co tady děláš?"
"Přišel jsem tě navštívit," usmál se chladně Loki a bez pozvání vešel dovnitř. Její rodiče právě seděli u večeře a když si všimli prince, uctivě se poklonili.
"Jaká čest, že jste nás přišel poctít svou přítomností," řekla stejně zrzovlasá žena a zářivě se na Lokiho usmála. Loki z kapsy vytáhl stužku.
"Čest, těžko." S těmito slovy poslal výboj na zrzovlásku a ta spadla na zem mrtvá. Muž ihned popadl zbraň, kterou držel v ruce. Loki vytvořil iluzi. Muž odhodil hada, ve kterého se meč proměnil. "Omlouvám se."
Další zelený výboj zasáhl muže, který upadl na roh stolu a ještě si stihl rozbít hlavu. Podíval se na ženu a ta se rozplakala. "Prosím, nech mě žít."
"Omlouvám se," zopakoval, ale teď to myslel upřímně. Velká žena rovnou padla na kolena a on jí zabil. Upustil stužku a vyšel ven. Za rohem se někdo mihl. Rozeběhl se a utíkající postavu rychle strhl za rameno na zem. Postava dětinsky vyjekla a on se na ní zahleděl.
"Co jsi viděla?" zavrčel.
"Amora zabila rodinu," vyhrkla vyděšeně a on zjistil, že je to dívka. Maličká, hnědovlasá. Mohlo jí být sotva čtrnáct. Překvapeně zamrkal a pak jí vytáhl na nohy.
"Jak víš, že Amora?" zašeptal, aby je nikdo neslyšel.
"Tu zelenou stužku jsem už viděla. A viděla jsem Thora a Amoru," odpověděla mu spěšně.
"Kde?" podivil se.
"U fontány, schovávala jsem se v tom druhém křoví," špitla vyděšeně. Hleděl na její dětskou vystrašenou tvář, na její krásně hnědé oči a na ten podivný záblesk v nich. Ta maličká byla chytřejší, než si myslel.
"Proč?" nemohl před ní mluvit, znervózňovalo ho vědomí, že už jí dávno nezabil. Byla jen prostá měšťanka a vražda dítěte by Amoře přidala větší trest. Přesto jí nechtěl zabít. Bude svědčit pro Amoře, to by se mohlo hodit.
"Já nevím, ale nikomu to neřeknu. Prosím," zašeptala, když viděla jeho ruku, kterou jí nesvíral dlaň.
"Jak se jmenuješ, maličká?" zeptal se se spokojeným úsměvem.
"Sigyn," vydechla.
"Dobře, běž domů, Sigyn a až budou hledat svědky, přihlas se. Před Amorou tě ochráním," oznámil jí a dívka se hned rozeběhla ztemnělými ulicemi pryč. Pobaveně se usmál. Jak byla ta dívka naivní, jako tehdy on. Neochrání jí. Ať si s ní potom Amora udělá, co chce. Hlavně ať ta lhářka trpí.

Asgardské zvony začaly znít. Bum bum. Loki si promnul oči a převrátil se na bok. Bum bum.
"Otravné zvony," zaklel nahlas. Přimáčkl si na hlavu polštář. Otevřel oči a hned na to je opět zavřel. Pokusil se ještě jednou, ale nedařilo se mu vypudit iluzi Sigyn stojící v jeho dveřích. Dívka na sobě měla oděv služky. Včera si ve tmě nevšiml jejích vlasů. Byly hnědé jako oříšky, podobně jako její oči a svázané do pevného uzlu. Tváře měla ušmudlané od popela, který vyklízela v pokoji jejího bratra.
"Dobré ráno," pozdravila ho tiše, což poznal podle jejích rtů.
"Služky nezdraví," zavrčel na ní a zjistil, že zvony utichly. Sundal si polštář z hlavy a obrátil se k ní zády.
"Našli je mrtvé," slyšel jí, jak začíná vymetat krb. "Ta žena prý bylo těhotná."
"Ticho," zavrčel a posadil se. Černé vlasy mu poletovaly kolem hlavy a on se skoro až zastyděl, že takhle slabě vypadá před někým tak podřadným, jako byla právě Sigyn.
"Budou se ptát, proč jsem nepřišla dřív," řekla ustaraně a hodila lopatku popela do kbelíku, který měla s sebou.
"Měla jsi strach z čarodějky," zamručel a protřel si oči.
"Z čaroděje," opravila ho. Ihned byl na nohou. Pouze v kalhotách přešel až k ní a popadl jí za ramena.
"Tohle nikomu neřekneš, nebo tě neuchrání nikdo." Dívka se nevyděsila. Jenom na něj zírala s doširoka otevřenýma očima a celá se třásla. Náhle ho něco napadla. Takhle jí může odvést přímo před Odina, který bude vyšetřovat tu vraždu. Přinese svědka a bude za hrdinu, že pomohl k vyřešení. "Budeš svědčit, rozplač se."
"Nepláču," špitla. Sevřel jí pevněji ramena. Dívce do očí vyhrkly slzy.
"Jen se obleču a půjdeme rovnou za Odinem, dítě," usmál se na ní a pustil jí ramena. Sigyn po tváři stekla slza. Spokojeně se usmál. "Vidíš, jak to jde!"

Přivedl Sigyn do síně. Amora už tam byla. Třeštila oči na Odina a obhajovala se. Nebylo jí to nijak platné. Odin v ruce držel jednu ze stužek, kterou měla ve vlasech a objevila se v domě mrtvých. Když Loki vešel i se služkou po boku, mnozí se na něj otočili. Amora na něj upřela svůj pohled a zamračila se.
"To on mi ty stužky dal," vyhrkla a ukázala na něj dlouhým prstem. Loki se na chvíli zarazil. Pohlédl na otce. Odin se zamračil.
"Je to princ. Oslovuješ ho drze, Amoro," zavrčel nepřátelsky a pár vlků kolem jeho trůnu zavrčelo s ním. Amora se ještě více zmenšila. "Loki, proč s sebou vedeš služku?"
"Ona vše viděla. Bude svědčit," řekl Loki, při čemž neustále kmital pohledem k Amoře vypadaje, že je z toho všeho zmatený.
"Je to služky slovo proti mému," vyhrkla Amora naštvaně. Vlčí vrčení se rozlehlo celou síní a když Všeotec máchl rukou, utichlo.
"Loki té dívce věří a Loki pozná lež. Povídej, co jsi viděla, dítě," řekl Odin a Sigyn už podruhé za tohle ráno se zalily oči slzami. Celá se roztřásla. Loki byl hrdý. Vypadala, jakoby opravdu měla strach. Náhle mu došlo, že má. Nemluví, jen zírá na lidi v síni, kteří zírají na ní.
"No, tak, Sigyn," stiskl jí rameno a dívka se na něj otočila. Poté se obrátila na Všeotce a zhluboka se nadechla.
"Viděla jsem záblesky světla, zelené a pak stužku, která tomu vrahovi upadla. Když vyšla ven, rozeběhla jsem se pryč," vyhrkla a Loki překvapeněji zamrkal. Nelhala. Jen neřekla vše. Všeotec se od ní odvrátil a pohlédl na Amoru.
"Nemohla jsem je zabít, byla jsem s Thorem!" vyhrkla. Loki si spokojeně povšiml, že Thor ztuhl a jeho milovaná Sif se na něj naštvaně podívala. Thor pohlédl nejdříve na ní a pak na bratra. Loki udělal ten nejútrpnější výraz, který dokázal a zahleděl se na svého bratra.
"Jak jsi mohl být s mojí dívkou?" zeptal se tichým, jakoby roztřeseným hlasem. Thor horlivě zavrtěl hlavou. Nechtěl bratra opět ztratit. Už tak si byly hrozně vzdálení.
"Nebyl jsem s Amorou. Byl jsem ve svých komnatách," zamračil se Thor a chladně pohlédl na Amoru, která z toho začínala být zoufalá.
"Jak můžeš lhát? Byl jsi v mé ložnici!" vyhrkla. Všeotec povstal, prudce uhodil holí do země, až se celá síň zachvěla.
"Jsi obviněna z vraždy a rozsudek mám již vymyšlený," nastala minuta ticha, havrani posazení na opěradle trůnu zakmitali letkami. "Osočila si Asgardského prince, že lže. Chovala jsi se hrubě k mému synovi. Můj rozsudek zní vyhnanství."
Havrani se snesli z trůnu a několik jich vyděšenou Amoru poklobalo.
"Loki, prosím, Loki, odpusť mi to! Nechtěla jsem," vyhrkla Amora vyděšeně z představy, že bude vyhnaná do jiného světa. Celá se rozechvěla, ale Loki chladně zavrtěl hlavou.
"Omluvy se nepřijímají od vraha," řekl a otočil se na podpatku, při čemž zaregistroval Sigyn. Dívka nesměle stála jen kousek od něho, z očích se jí valily slzy provinění a celá se třásla zděšením. Amora toho využila.
"Za tvé křivé obvinění ti havrani budou vyklobávat oči a o to se sama postarám, holčičko," zavrčela krutě Amora a přiblížila se k služce. Nikdo se nestaral. Byla to jen služka, její smrt by byla sice smutná, ale nic jiného by se nestalo. Loki pohlédl na Všeotce, který Amoru pozoroval, jak se blíží k Sigyn. Nic neudělal. Jeho havrani se posadili na římsu a vyčkávavě pozorovali, až na zem spadne mrtvola malé služky. Ani hrdinný Thor se před maličkou nepostavil. Všichni odvraceli oči, jakoby neviděli. Loki vytřeštil oči, když viděl, že Amora připravuje kouzlo, kterým by malou služku účinně zabila, co nejbolestivějším způsobem. Sigyn se obrátila na Lokiho a její oči říkaly jediné. Dal slib a poruší ho. Udělal krok směrem ke dveřím a Sigyn se roztřásla úplně. Naivní, důvěřivá.
Sevřelo se mu hrdlo.
"Opusť Asgard, Amoro," řekl hlubokým hlasem a přišel až k dívce, kterou strhl za sebe. Nesmlouvavě se podíval čarodějce do očí a viděl v nich to samé, jako při jejich prvním milování. Zavrtěl hlavou a sevřel ruku malé služce.
"Nejdříve jí zabiji," sykla naštvaně.
"Zabila si nejen ty lidi, ale i mé srdce, pokud neodejdeš, zabiji já tebe," zavrčel a vlci se k němu přidali. Tím byl konec. Amora poraženě sklopila ruce a stráže se jí ihned chopili. Loki se otočil na Sigyn. "A ty běž ke své rodině. Dnes nemusíš pracovat."
"Děkuji," zašeptala a rozeběhla se z paláce. Sám se vydal na půdu. Přemýšlet. Už nebyl jako dříve. Už nebyl naivní, už věděl, co je zabít. Už věděl, že on dokáže být krutý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ali Nasweter | Web | 28. září 2013 v 18:38 | Reagovat

Ahe, taky jsem velký fanda Cwieka a jeho lháře. Ale i když jsem ho znala taky dřív, zamilovala jsem se do toho filmového. To je tou úchylkou na černé vlasy a zelené oči. Určitě. :D A Toma mám taky ráda, známe to. Ono si to vybere své. :D

A k povídce... byla absolutně úžasná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo to tak krásně vymyšlené, Lokiho krutost byla skrytá a přitom odhalená, a já měla neskutečně škodolibou radost z toho, že mu to vyšlo. :D

Tleskám. A doufám, že takových povídek taky bude víc. Víc víc!

2 Misao Deino | 29. září 2013 v 11:17 | Reagovat

Ách! To bylo tak... Nádherné. :D A roztomilá malá Sig. A Loki... Měl tu hnusotinu zabít.
Mooooooooc by se mi líbilo pokračování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama