9. Unknown

26. září 2013 v 6:16 | Wolf |  Unknown
Hallo!
Abych vysvětlila, proč se styl psaní nemění... nechce se mi to přepisovat, protože bych to zřejmě celé smazala. Tudíž tahle povídka, první ze všech Avengers, bude jen taková ukázka začátku... Plus odstrašující případ... :)
Tumblr

Thor na zadním sedadle ztuhl, jakoby byl v jakémsi transu. Když se probral, ztuhl.
"Pospěš si!" vyhrkl na Natashu a ta se zamračila, ale sešlápla plyn až na podlahu.
"Už jsme skoro tam," s těmito slovy se vynořil malý domek schovaný kousek od moře. Před ním stálo auto a Iron Man právě dosedal na zem. Natasha se ani nenamáhala zaparkovat, dupla na brzdu a lehce ťukla staré auto před sebou. Všichni bleskově vystoupili.
"Vrazíme tam, nebo zaklepeme?" zeptal se kapitán Amerika.
"No, jasně! Zaklepeme a požádáme je, jestli by nám nedali čaj. A potom by jsme se mohli náhodou zeptat, jestli nemají v domě unesenou ženu," vyhrkl Iron Man ironicky a namířil na dveře svou dlaní. Dříve, než mu stačil někdo vymluvit, že je to špatný nápad, ozvala se rána a dveře se rozletěly na drobné třísky. Iron Man, než tedy vešel, ironicky zaklepal a ihned svou dlaní zamířil na muže, který stál na schodech kousek od zaschlé kaluže krve. Iron Man si ihned udělal ty nejhorší scénáře.
"Kde je ta žena?" zeptal se a schválně upravil hlasový modul, aby to znělo ještě děsivěji než obvykle. Muž se snažil odpovědět, ale nešlo mu to.
"Seš mi hovno platný, řekni sbohem," zavrčel, ale než stačil vystřelit, skolila muže rána z luku. Iron Man se naštvaně otočil, ale nekomentoval to. Dveře od sklepa se otevřely a z nich vyběhl muž se zbraní. Ihned vypálil a Iron Man se jenom krutě zasmál. "Čau a…" vystřelil, "nazdar!"
"Myslíte, že je tady?" zeptala se nejistě Natasha a rozhlédla se.
"Živá," dodal Steve při pohledu na kaluž krve na schodech.
"Darcy!" zavolal Thor a do hlasu se mu vyloudila beznaděj. Nic. Žádná odpověď.
"Jarvisi, je v domě někdo živý?" zeptal se Tony a modlil se, ať řekne ano.
"Ano, ale její funkce selhávají," odpověděl sluha.
"Kde je?" vyhrkl zděšeně.
"V přízemí, pane," opáčil Jarvis. Iron Man si rychle sundal oblek a rozeběhl se dolů po schodech do sklepa. Ostatní jej následovali ignorujíce mrtvolu muže.

Byla tam. Darcy. Ležela na dece od krve a z mnoha ran na těle jí tryskala krev. Největší rána byla v břiše, kam se nepovedeně trefil její únosce. Výstřel zanikl v ráně z Iron Manovi dlaně. Byla zubožená. Tváře měla bledé, pod očima kruhy, vlasy zacuchané. Třásla se po celém těle. Pouze v roztrhaném tričku jí musela být hrozná zima. Téměř všichni ztuhli uprostřed pohybu.
Darcy byla vyděšená. Očekávala další bolest, zrak měla zostřený a tak se marně pokoušela vysvobodit z pout na rukou. Chtěla už konečně umřít.
"Darcy," hnědovláska sebou trhla. Takhle jí dlouho nikdo neřekl. Asi tři dny, ale jí to připadalo jako věčnost. Zvedla pohled a viděla… sen. Pouhý sen. Thor, kapitán Amerika, dva agenti a Tony Stark v civilu. Pouze snila. Když na sobě cítila něčí ruce, vzepřela se. Nebo se o to aspoň pokusila. Rána v břiše neskutečně bolela a řetězy jí bránily od sebe pořádně odstrčit ty ruce, které se jí pokusily vzít za ramena.
"Ne, už ne," zavrčela se zaťatými zuby. Vzpomněla si na to, co řekla, když přišel mladší únosce. Vysměje se jí taky? "Prosím, už ne."
Cítila v očích další slzy, které pálily.
Thor ztuhl a pak se konejšivě usmál.
"Darcy, pššt, to je jsem já, Thor. Už se ti nic nestane, slibuji," šeptal, jakoby jí nechtěl vyděsit. Darcy horlivě zavrtěla hlavou a řetězy znovu zařinčely, jak se ho od sebe pokusila odstrčit. Popadl jí za ruce a snažil se jí uklidnit. Čím víc se pohybovala, tím víc krve vytékalo z ran. "Darcy, já jsem Thor. Podívej se na mě."
Darcy to nějak nepomohlo. Jednala snad z agónie. Pořád snažila bránit se před něčím, co neexistovalo. Byl to Thor. Thor, který jí a Jane před dvěma roky opustil. Ne, jí neopustil. S ní se ani nerozloučil. Opustil jen Jane. Proč by měla věřit, že si pro ní přišel? Viděla jen přelud. Byla o tom tak přesvědčená, že ignorovala jeho slova.
Thor jí beznadějně pustil a ona se přitiskla ke zdi. Oddálil se a hodil tázavý pohled po svých přátelích. Nechápal to, nechápal, proč se mu brání. Kdy se tolik změnila? Clint k ní poklekl a pohlédl na ní.
"Darcy?" zašeptal její jméno a žena se na něj podívala. Nejdříve nedůvěřivě, ale pak se v něm snažila najít svého zachránce. Ne, už opravdu blázní. A proč k ní natahuje ruce? Váhavě spustila ruce v řetězech a on se povzbudivě usmál. "Najděte klíč."
"Na co klíč?" zeptal se nechápavě kapitán Amerika.
"Od pout," stále pozoroval Darcy. Snažil se jí svým pohledem uklidnit a dařilo se. Darcyna tvář se z napjaté změnila na smutnou. Byl to úspěch.
"Vždyť máme sílu a…" začal Thor a nadzvedl obočí.
"Zbytečně by jste jí tím vyděsili," opáčil klidně Clint.
"Od kdy je mistr psycholog?" brblal Tony, zatímco šel nahoru.
"To dělá ta láska," zaslechl Clint Stevea. Ze vzteku sevřel Darcy ruce pevněji a ta je rychle vytrhla s vyděšeným výrazem na tváři.
"Ne, omlouvám se," pokusil se usmát, ale nedařilo se mu to. Nebyl zamilovaný. Tím si byl jistý. Jak by mohl být zamilovaný do někoho takového? Zacuchané hnědé vlasy, roztrhané tričko, bledá pokožka posetá mnoha řeznými rankami. Vždyť se na ní nedalo dívat. Povzdechl si a jemně jí pohladil po tváři. Zachvěla se potom doteku.
"Umírám?" zeptala se tiše a pohlédla na ránu v břiše. Sevřelo se mu hrdlo. Jak jí mohl přehlédnout? Krvácela. Proto bledla. Proto mu položila otázku, na kterou sám neznal odpověď.
"Já nevím," přiznal a obrátil se na Natashu. "Řekni jim, ať si pospíší. Musíme jí dostat do nemocnice, hned."
Natasha pouze kývla a s podivným výrazem na tváři se rozeběhla nahoru. Clint se otočil zpět na Darcy a povzbudivě se usmál. "Doufám, že neumřeš."
"Doufáš," chmurně se usmála a unaveně zavřela oči. Rychle jí popadl za ramena a zatřásl s ní.

"Darcy, nesmíš spát," zamračil se. "Darcy!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki | Web | 26. září 2013 v 19:50 | Reagovat

Aaaaach, sláva. Těším se na dojemné posedávání u nemocniční postele :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama