5. Unknown

22. září 2013 v 6:12 | Wolf |  Unknown
Ahoj,
Včera (respektive dnes, kdy článek přednastavuji) jsem byla v kině a viděla jsem konečný trailer Thor, z čehož jsem se málem složila už na začátku filmu. Loki tam má sice vážně divný vlasy, ale jinak je psychicky labilně sladký jako vždy...

Mimochodem je tu již pátá kapitola Unknown, což znamená, že jsme téměř v polovině. Je to má prvotina Avengers a když to po sobě pročítám, mám chuť to trochu umazat... Ale což... :)
(2) Tumblr

Clint ztěžka otevřel víčka a pohlédl na Tonyho. Ten ležel s hlavou na stole. Na hrudi měl tričko roztrhnuté, jak si ho včera rval, když Clintovi říkal o svém únosu. Clint netušil, že by si Stark mohl z toho únosu něco vzít. Zdálo se mu, že je stále namyšlený a vůbec se nepoučil. Jen přestal vyrábět zbraně. Jenže včera si uvědomil, že se musel změnit. Hodně se změnil a i když to nebylo napovrch vidět, stále ho to bolelo. Ozvalo se vyzvánění.
"Pane, volá Fury, mají stopu," řekl Jarvis a Tony se hned probudil. Jakoby ani nespal.
"Jaké stopy?" zeptal se, ale hlas Jarvise vystřídal hlas Furyho.
"Našli mrtvolu v přístavišti, kamera v tom přístavišti zaznamenala Darcy. Pošlu vám místa, kde by se mohla nacházet. Povolal jsem i Stevea Rogerse a agentku Romanoff. Oba dva už se vydali na některá místa."
"Skvěle, dojdu si pro oblek," řekl Tony a vyrazil do dílny, při čemž se ještě otočil. "Zavolej Jane!"
Clint pohlédl na fotografii, která ležela na místě, kde předtím měl Stark položenou hlavu. Zvedl se a pohlédl na tu dívku. Náhle ho naplnila radost. Najdou jí, je ještě živá. Popadl telefon a vytočil číslo Jane. Vědkyně mu telefon ihned vzala.
"Dobré ráno, nějaké zprávy?" vyhrkla Jane a Clint se zamračil. Zněla unaveně a přesto dychtivě. Jakoby celou noc čekala, až jí zavolají, že už Darcy mají. A oni místo toho jen klábosili.
"Dobré ráno, měla by jste si odpočinout. Pokud vím, odpoledne musíte do práce. A ano, Darcy je naživu," řekl suše.
"Já hned si půjdu lehnout. Takže je možnost, že jí najdete?" zeptala se nadějně. Nechtěl jí tu naději zadupat, i když to často dělával.
"Ano, malá možnost tu je. A teď si běžte lehnout," ani nečekal na odpověď a položil jí to, při čemž se rozešel do dílny za Starkem.

Iron Man byl připraven. Červeno zlaté brnění bylo na místech odřené, ale jinak zářilo jako nové. Clint se jenom ušklíbl.
"Jak tam poputujeme?" zeptal se Starka, ale než stačil dodat, že nechce být nesen, Tony popadl Clinta a vyletěl s ním nad New York.
"Drž se," řekl pobaveně, když viděl zděšený pohled Clinta.
"Čeho?" vykřikl Clint naštvaně a hned toho zalitoval, protože se mu do plic dostalo příliš kyslíku a nějaké mušky. Raději zavřel oči a čekal, až to konečně skončí.

"Můžeš otevřít oči, ty srabe," ozval se Tonyho hlas a Clint cítil, jak ho Stark položil docela šetrně na zem. Rozhlédl se a hodil tázavý pohled na Iron Mana. Byli u nějakého opuštěného skladiště, na štěrkové cestě, která byla rozhrnutá v místech, kde stál vůz a kousek od dvou vyjetých kolejí byl též rozhrnutý kus. Stark si zvedl masku.
"Myslím, že tady jí shodili na zem," řekl trochu pochmurně a nohou prohrábl štěrk. Pár kamínků bylo od čehosi černého, jakoby byly mokré. Clint vzal jeden do ruky a přičichl si.
"Krev," zamračil se. Tony vyrazil ke skladišti. Ani se neobtěžoval otevřít, rozrazil velká vrata a ihned zaměřil pozornost na krvavou stopu, která se táhla odkudsi ze zadu skladiště.
"Byla tu," povzdechl si Tony a nasadil si masku, aby lépe viděl v temných koutech.
"Byla," upozornil Clint a vydal se dozadu do skladiště. Tony ho následoval.
"A byla tu asi i ta mrtvá," dodal Tony, když se ocitli v rohu, kde stopa začala. Na zemi byly dvě kaluže krve, jedna menší a druhá byla obrovská.
"Může to být asi noc, co tu byla," povzdechl si Clint a namočil prst do ještě vlhké větší kaluže.
"Tak pokračujeme," vyhrkl Tony pochmurně a opět popadl Clinta. Tentokrát se zase neobtěžoval jít dveřmi. Prorazil plechovou střechu a chmurně se smál, když Clint bolestivě zaúpěl, jak ho plech praštil do hlavy.
Další místa byla slepá. Nikde ani stopa po Darcy a Tony začínal být čím dál víc rozmrzelý. Poslední místo byl další sklad. Tam byla i Natasha a Steve. Oba dva zavrtěli hlavou a Stark vybuchl. Vztekle praštil do stěny skladu.
"Někde, sakra, musí být!?" vykřikl. Ve stejnou chvíli oblohu pročísl blesk. "Ten tu chyběl."
"On ale může vědět, kde Darcy je. Vždyť mají nějakého boha, který vidí všechno, ne?" zeptal se Steve a pohlédl na Tonyho. Nechápal, proč ho to tolik vzalo. Stejně jako Natasha.

Netrvalo dlouho a opravdu se Thor objevil. Ladně dopadl na nohy a smutně se rozhlédl.
"Opět se setkáváme, přátelé," řekl, ale neznělo to vůbec vesele. Když si všiml Clinta a Stevea sedícího na štěrkové cestě a Tonyho zírajícího do zdi, došlo mu, že nebyli úspěšní.
"Nazdar, Thore," pozdravila ho jako jediná Natasha.
"Máte nějaké stopy?" zeptal se. Natasha přikývla.
"Víme, že asi před deseti hodinami byla živá," odpověděla. Thor se zamračil, ale pak se mu po tváři rozlil stejně beznadějný výraz jako všem ostatním.
"Tady už nic neuděláme. Dojedu ti pro Jane a setkáme se ve Stark Toweru," řekl Steve a postavil se na nohy. Clint se vydal s ním a s Natashou. Thor přišel blíže k Tonymu, který vypadal, že snad pláče. Oblek ovšem úspěšně skrýval jeho emoce.
"Příteli, půjdeme?" zeptal se nejistě. Iron Man zvedl hlavu a pak jí opět sklopil. "Sezením tady a zíráním do zdi jí nenajdeš."

"Fajn, jdeme," zamručel Tony a postavil se na nohy. Thor se na něho povzbudivě usmál, i když svému úsměvu vůbec nevěřil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki | Web | 24. září 2013 v 23:19 | Reagovat

S tou zpětnou touhou mazat to znám dobře... :-D Raději mám vždycky napsaných několik kapitol dopředu, abych to ještě průběžně doskládávala. (I tak spíš doufám, že čtenářky nebudou moc trvat na logice :-D) Ale s tím si nelam hlavu - na něčem se člověk vypsat musí :-D Možná jen jednu radu: u mužů, zvlášť starších chlapů, šetři emocemi.
Je pěkné, jak se tam všichni sešli, a je pěkné, že mám ještě další kapitolku před sebou, juch. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama