3. Unknown

20. září 2013 v 6:46 | Wolf |  Unknown
Hola,
Další kapitola. V téhle už to začíná být zajímavější, i když všechny kapitoly jsou zřejmě nuda. *spí* Zajímavé je, že jsem si zvolila postavy, které nemám příliš v oblibě. Barton mě děsí a Tony je Tony. Asi bych si s ním nikdy nechtěla promluvit, protože bych odešla s pláčem, při čemž je jedno jestli smíchy nebo čímkoliv jiným... :D
Something poetic goes here


Jane se sevřel žaludek, když viděla na stole kabelku Darcy. Je to už hodina, kdy jí zavolali, že se má okamžitě dostavit do Stark Tower. Antony Stark sice nebyl nadšený, že S.H.I.E.L.D. usídlil v jeho věži, ale Jane přijal s otevřenou náručí a to doslova.
"Je to její kabelka?" zeptal se agent Barton. Nezněl příliš vzrušeně. Tahle akce se mu zdála naprosto zbytečná. Bezdůvodná. Mají hledat zločince a teroristy, ne nezodpovědný ženský, co si vyrazí nakupovat. Když kývla, jen se ušklíbl.
"Vypadá to, že jí unesli," začal, "v New Yorku je to běžné. I když poslední dva měsíce se počet únosů zvýšil. Žena, která unikla, je charakteristikovala jako dva útočníky, kolem třiceti. Ty, co neunikly, našli policisté vždy na tom stejném místě, mrtvé kousek odsud v uličce za opuštěným klubem. Naši agenti to tam prohledaly, vypadá to, že tam byla a teď už tam není. Zavoláme vám, až jí najdeme. Mrtvou pravděpodobně."
Jane vyděšeně vytřeštila oči. Vůbec se jí nechtělo věřit, že by se Darcy mohla stát obětí únosu a už vůbec ne, že by jí jednoho dne mohla jít indetifikovat do márnice. Tony se zamračil.
"Clinte, ty si vůl. Jenom jí děsíš. Máš nějakou fotku, Jane?" zeptal se Tony a povzbudivě se na Jane usmál. Clint nadzvedl obočí, nechtělo se mu věřit, že by byl Tony obětavý pomoci někomu jinému, než byl on sám nebo Pepper.
"Jo, jasně," přikývla a začala hledat v diáři.
"Co to děláš?" zeptal se ho Barton, když se k němu dostal blízko, aby mohl šeptat a Jane je neslyšela.
"Potřebuji si to vyžehlit u Thora, pořád je na mě naštvaný, že jsem urazil jeho bratra a Natashu a Stevea a…" začal Tony, ale Clint ho jenom nevěřícným zavrtěním hlavou umlčel. Jane vytáhla z diáře malou černobílou fotografii, na které byla vyfocená Darcy. Tmavovlasá dívka s brýlemi a tmavým pohledem. Clint se na fotografii zahleděl a všiml si detailů, jakože dívka má plnější rty, vysoké čelo a malou pihu nad levým koutkem úst. Přesto se mu zdála obyčejná, jako každá jiná dívka, kterou kdy viděl.
"Odvezu tě domů a pak se pustíme s Clintem do hledání," řekl Tony a usmál se na Jane. Ta kývla. Podal jí kabelku Darcy a společně se vydali k výtahu. Cestou se Tony otočil přes rameno a zamračil se na Clinta, který se mezitím přesunul k jeho baru s alkoholem.

"Nemá smysl jí hledat. Je ošklivá," zašklebil se Clint, jakmile se Tony vrátil. Ten s nespokojením zjistil, že mu Clint odcizil celou jednu láhev skotské. Sám si vzal jednu skleničku a nalil si poslední lok, který v lahvi byl. Když se podíval na Clinta, zjistil, že se agent upřeně dívá na fotografii, kterou tu Jane zanechala.
"Snad ses nám nezamiloval do ošklivky," zašklebil se Tony a Clint překvapeně zvedl lehce opilecký pohled. Po asi třetím pokusu konečně zaostřil jen jednoho Starka. Nepovedeně se zašklebil.
"Je ošklivá, najdeme jí mrtvou," řekl mu Clint naprosto na rovinu a hodil fotografii doprostřed stolu. Tony se zamračil a pohlédl na mladou dívku. Nezasloužila si zemřít tak mladá.
"Není ošklivá," řekl a pohladil vlasy dívce na fotografii s jakýmsi láskyplným pohledem. Clint ho trochu těžce zaznamenal a potom se zamračil.
"Proč to děláš?" zeptal se, "proč to skutečně děláš?"
"Protože vím, jaké to je," opáčil mu Stark na rovinu. Řekl pravdu pouze pro to, že si byl jistý, že si Clint zítra nic z toho nebude pamatovat.
"Jaké je co?" optal se Clint nejistě a bylo na něm vidět, že vystřízlivěl.
"Být unesen. Nemít žádnou možnost na únik, být obklíčen. Ona je žena, bude to mít ještě horší. Můžou jí znásilnit, i když jí zachráníme, bude z toho mít doživotní následky. Já jsem byl pouze nucen postavit zbraň, nebolelo to, pokud vynechám ty střepy. Viděl jsem umírat přítele. Byl jsem tak zmatený sám sebou. Uvědomoval jsem si, jaký jsem byl lehkomyslný hlupák," Tonyho hlas se změnil v šepot. Tupě zíral přes sklo obrovských oken, kterým ho prohodil před rokem Loki a přitom si svíral tričko v místě, kde zářil reaktor. Nechal si ho tam zase vrátit před měsícem, když ho Pepper opustila. Hodiny ho hledal na mořském dně. Stále fungoval. "Nemuselo to být, kdybych pořádně kontroloval, komu se zbraně prodávají. Byl jsem takový hlupák."
"Tony, dost," vyhrkl Clint, když viděl, jak si Tony trhá tričko. Naprosto vystřízlivěl. Tony překvapeně zamrkal a pohlédl na útržek svého trička.
"Musíme jí najít," řekl pevně a Clint váhavě přikývl.
"Najdeme ji," hlesl ne příliš přesvědčeně.

"Živou," dodal Tony a zavřel oči, aby z mysli vyhnal všechny ty zlé vzpomínky. Na únos, na chitauri.

*Kapitoly jsou krátké, ale postupně jsou delší a delší...*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki | Web | 20. září 2013 v 9:11 | Reagovat

Tony na scéně! Už jsem tak deformovaná všemi těmi slashi, že jsem jen čekala, kdy se na sebe s Clintem vrhnou :-D Jsi moc hodná, že jsi vydala článek na dnešní ráno, jsem taková zombie, že jsem nějaké pěkné počteníčko fakt potřebovala. A hlavičku jsi zvolila skvěle ;-)

2 PanKytka | 28. ledna 2014 v 16:59 | Reagovat

Já jsem hrozná..všechny super povídky nacházím až když jsou dopsané..ale má to i svoji výhodu.. ;-) Clinta miluju a Tonyho naprosto a totálně žeru :-D a komentář Tamten Loki mě dostal! A ta povídka mě pomalu pohlcuje xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama