11. Unknown 1/2

30. září 2013 v 6:14 | Wolf |  Unknown
Hola,
asi se budete ptát, proč je kapitola právě rozdělená na dvě části. Upřímně je to z mé sobeckosti, abych si nepomotala kapitoly a nechce se mi to celé přepisovat v mém wordovém souboru. :D
Tumblr

Seděl u její postele a zíral na ní. Bruce si dal hodně práce s tím, aby vypadala aspoň trochu normálně. Nedokázal popsat, jak se cítí. Pozoroval každý detail, každý její nádech a výdech a přesto neměl nejmenší tušení, na co myslet. Věřila mu. Jemu, vrahovi. Kdyby nebyl ten 'dobrý', zacházel by s ní mnohem hůř. Podle toho, co viděl, jí spíše mučili, než s ní souložili. Byla stále oblečená, jen potrhané tričko a spousta krve. Připomněl si ten okamžik, kdy jí poprvé viděl. Celý svět se zatočil.
Zavrtěl se na židli a ta zavrzala. Povzdechl si. Kdy byl naposledy tak neklidný? Snad jen krátce potom, co se odpoutal od Lokiho kouzla. Kdy byl zase svobodný a přesto si připadal jako zavřený v kleci. Vlastně byl zavřený. Přivázaný k vlastní posteli a Natasha stála jen kousek od něho.
"Chtěl jsi mě zabít," konstatovala tehdy a on nevěděl, co jí na to odpovědět. Zabíjel vlastní lidi, nevinné lidi. Natashu by nikdy nezabil. I přes všechna kouzla by nedokázal zabodnout jí šíp už do tak poničeného srdce. Byl jeden z mála, kdo znal její minulost. A byl jeden z mála, komu důvěřovala. A on jí málem zradil.
Darcy na lůžku se zachvěla a on se probudil ze vzpomínek. Prohlédl si jí a nespokojeně zjistil, že zase z několika ran krvácí. Zřejmě se opět napjala a chatrná kůže popraskala. Vzal misku s vodou a hadřík, který mu Bruce připravil. Nechtěl se jí znovu dotýkat, ale nechtěl jí vidět znovu od krve. Setřel jí pár kapek a Darcy ze spánku bolestně zasyčela.
Začal být zvědavý, co se téhle dívce motá hlavou. Nad čím přemýšlí? Teď, když je po všem. Je v bezpečí. Jenže… Co když nebude vědět, že je. Možná si nebude pamatovat, že mu důvěřovala. Setřel poslední kapky a jemně jí pohladil po bledé tváři.
Co to sakra děláš? Okřikl sám sebe a ruku stáhl zpět k tělu. Posadil se zpět na židli. Zavřel oči a snažil se vzpomenout si na Natashu, na cokoliv jiného. Jenže to nedokázal. Darcy byla vtíravá. Neustále mu lezla na mysl a on nedokázal z hlavy vystrnadit tu fotografii. Povzdechl si nahlas a slyšel, že žena se neklidně zavrtěla.
Jen stroze na ní pohlédl a pak opět zavřel oči. Měl bych přestat pít, blesklo mu hlavou a pak už nedokázal odolat spánku.

"Darcy," vydechl slastně a cítil, jak se jemné rty dotýkají jeho krku. Jen se otírají a přesto cítí tu největší slast. Zaryl jí ruku do těch hustých vln, při čemž si přivlastnil její rty. Oplácela mu polibek, vášnivě a chtivě. Její chladné tělo se tisklo na to jeho. Měl na sobě jen kalhoty. Bunda a tílko ležely kdesi u dveří, jak zaregistroval. Darcy byla stále oblečená a přesto cítil ten chlad, který z ní vycházel.
Sen. Pouhý sen. Odtáhl si a prohlédl si Darcy. Byla mrtvá. Ano. Byla bledá jako papír, rty byly přetáhnuté sytě červenou rtěnkou, aby zakryly mrtvolně bezkrvé rty. Její ruce byly posety drobnými škrábanci a rýhami. Odtáhl se ještě dál, při čemž Darcy nesouhlasně zakňučela.
"Pomohl jsi mi," kňourala a přibližovala se k němu. Její krok byl podivně mechanický, skoro až robotický. Clintovi se oči roztáhly údivem. Vždyť ona není mrtvá. A přesto ho představa polibku od živé Darcy nadmíru vzrušila. Zavřel oči. Chtěl pryč. Cítil na sobě chladné ruce, pomalu se přibližovali k jeho krku. Chtěla ho uškrtit?
Otevřel oči a odstrčil ženu od svého těla. Byl agent. Nebyl žádný srab. Nebál se žen, lámal jim srdce a vysmíval se jejich bolesti. Nebál se mrtvol, protože byly již mrtvé a sám je zabil. Nevěděl, jak se tam objevila, ale šáhl k opasku pro zbraň. Hlaveň mířila přímo na Darcy, která se netvářila vyděšeně, nýbrž spíše spokojeně.
"Zabij mě, stejně to uděláš i potom," zasmála se krutě a on bez váhání vystřelil. Darcyino tělo dopadlo na zem a na bílém koberci se začala tvořit červená kaluž. Co mu to připomíná?

Žena ve skladu. Ležela stejně jako Darcy teď. Oči doširoka rozevřené a kolem její hlavy krvavá stopa jako svatozář. Couvl a narazil do zdi. Zabije ji i potom? Kdy bude potom? Jak by mohl zabít Darcy? Vždyť jí… nenávidí. Nenávidí to, že na ní musí pořád myslet. Že se nedokáže zbavit starostí o ženu, kterou nikdy předtím neviděl. Nenávidí tu bezmoc. Protože s tím nelze nic udělat. Snažil se. Pil. Dokonce teď uvažoval i o prášcích na spaní. Nic nefungovalo, protože byl vevnitř mrtvý. Necítil nic. Nedokázal v sobě probudit ten pocit, že někoho miluje. Měl rád. Měl rád Natashu. Svůj luk. Podzimní dny. Měl rád dokonce pach krve, ale nikdy nemiloval. Otce, ani matku. Nikoho. Jen sám sebe. A dnes si ani tím nebyl jistý.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leslie | 30. září 2013 v 18:21 | Reagovat

Awwww :3 pěkné :)

2 Tamten Loki | Web | 1. října 2013 v 14:14 | Reagovat

Jooo sny, to je věc. Chudáci oba dva, ani tak si neodpočinou. Dneska se mi zdál drasťák podobného typu. A ještě jsem si říkala: když upadnu ve snu do bezvědomí, usnu tvrději? :-D

3 Wolf | 1. října 2013 v 21:29 | Reagovat

[2]: Tak to netuším... :D Ale nikdy v životě jsem neměla tak konkrétní sen, aby dával smysl... :D I když... musím přiznat, že se mi několikrát zdálo i o některých z Avengers... :3 (smajlík, který jsem si oblíbila, i když nemám nejmenší tušení, co přesně znamená) :D

4 Tamten Loki | Web | 1. října 2013 v 23:17 | Reagovat

[3]: Tak to já mám sny hodně konkrétní často... i podle nich můžu psát, když si je včas poznamenám. Ne vždycky je ale o co stát :-D Ten smajlík je jako úsměv kočičí - dělá kočičí vousky :-D

5 Wolf | 2. října 2013 v 17:17 | Reagovat

[4]: Možná taky mám konkrétní sny, ale do rána je zapomenu... :D Lokiho kočičí vousky :3 Ta představa Lokiho jako kočky je ňuní! :D :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama