10. Unknown

27. září 2013 v 6:44 | Wolf |  Unknown
Hola,
Další kapitola, ale poté je rozdvojená kapitolka, na kterou si budete muset počkat déle. Málem bych totiž zapomněla na myšlenky pana Bartona. :) Pro Tamtoho Lokiho - doufám, že správně časuji... - vím, že to bude těžké, ale věřím, že to zvládnu... Přece jen je to prvotina a od té se nedá očekávat mnoho... :)
Vážně netuším, co je to za obrázek uvnitř oka... :D
A buuu.

Clint položil Darcy na předem připravené lůžko. Doktor Banner se ihned jal jejího zachraňování. Byly to nesnesitelné hodiny. Jane nedokázala postát. Neustále chodila po místnosti, zastavovala se u Thora a pokračovala v přecházení místnosti. Clint s Tonym do sebe stihli hodit druhou flašku skotské, Steve si čas zkracoval čtením nějakých dokumentů a Natasha jen pozorovala Clinta, který si začal upřímně povídat s Tonym.
"Už mě naprosto znervózňuje," řekl Clint a těkal očima na Jane.
"Je jako hodiny," souhlasil Tony a na ukázku vzal hrdlo láhve, párkrát s ním zahoupal sem a tam, až se nazlátlá tekutina rozlila.
"Má nervy na dranc," ušklíbl se Clint.
"Jako ty," dodal Tony.
"Já ne," ušklíbl se na něj nespokojeně Clint.
"Ale já jsem toho názoru, že piješ, abys ty nervy zapil," oponoval mu.
"Proč bych měl mít nervy kvůli holce, kterou neznám?" zeptal se Clint a odpověď mu přišla logická.
"Neustále čučíš na její fotografii, byl jsi jediný, kdo s ní dokázal v tom sklepě promluvit a byl si to ty, kdo jí sem donesl a přitom neustále skučel, že nesmí spát. Jakoby tě poslechla," zamručel Tony a položil si hlavu na stůl. Pohled mu nenápadně sjel na Clintovu dlaň, pod kterou se rýsovala fotografie. Clint si toho už z opileckého stavu už ani nevšímal.
"To je pravda, ale to neznamená, že z ní budu mít nervy, protože možná umírá," ušklíbl se Clint už poněkolikáté, až ho napadlo, že mu to šklebení zůstane. Ale to zřejmě dělala ta opilost.
"Přesně to to znamená," zamračil se Tony.
"To si vymýšlíš," povzdechl si Clint a položil si též hlavu na stůl, aby si nedělal starosti s mimikou.
"Nevymýšlím, je to tak," opáčil mu Tony.
"A co ti mám teda říct, aby ses nehádal?" zeptal se Clint. Alkohol mu už podstatně zatemnil mozek. Nemyslel, nebo myslel, ale ne rozumně. Sám v sobě se nevyznal už třetí den.
"Že jí miluješ, nebo jí aspoň máš rád." Tony, který byl ještě stále naprosto střízlivý a odolný proti velkému množství alkoholu, chtěl ze svého přítele vydolovat tu jednu informaci. Sice netušil, na co mu ona informace bude, ale byl si jist, že jí využije alespoň Jane.
"Jak to mám vědět? Vždyť je psychicky labilní," zabručel Clint a Tony zavrtěl hlavou.
"Z toho se dostane," i když tím si nebyl úplně jist.

Doktor Banner jí mokrým hadříkem otřel z ruky, ze zad i z nohou krev. Všechny ty rány byly úmyslné a utržila je od svých věznitelů. Snažil se upokojit informací, že již má stabilní tep a vrací se jí barva do tváří, ale měl strach, co bude, až se probudí. Jen z toho, co slyšel a jak jí Barton přinesl, věděl, že si toho vytrpěla za ty tři dny hodně. Opatrně jí začal česat vlasy a přitom jí neustále kontroloval čelo, zdali nemá horečku.
Přinejmenším bude zmatená, až se probudí, možná se ho i lekne. Odložil hřeben a posadil se na židli. Pohlédl na koš plný krvavých kapesníčků a hadříků. Ztratila příliš krve na to, aby se jen tak probudila. Poté, co jí převlékl, jí přikryl a odešel, aby mohla pokojně spát. I když spala, viděl, jak je z jeho přítomnosti napnutá.

Jakmile vyšel z místnosti, Jane se zastavila a upřela na něj tázavý pohled.
"Bude v pořádku, jen se musí trochu prospat," oznámil jí a všiml si, že i ona by se měla prospat. Měla velké kruhy pod očima a zarudlé oči. "A vy by jste měla taky, aby jste se tu nesesunula."
"Nepotřebuji spát," oponovala jako malé dítě. Thor jí vzal za ruce a přitáhl si jí k sobě.
"Bruce má pravdu. Pojď, budu ležet s tebou." Jane zkrabatila obočí, jakoby se bála. "Neodejdu."
"Dobře," přikývla trochu starostlivě. Odešel s ní a Tony na doktora upřel nevěřícný pohled.
"Tak šup, jak je to s ní doopravdy?" zeptal se podezíravě. Bruce se na chvilku zarazil, ale pak se jen ušklíbl.
"Přežije to, jen… bude štěstí, pokud se psychicky nezhroutí. Podle toho, co jsem zjistil jen z ran na zádech, na rukou a na noze, je jasné, že to neměla ty tři dny snadné. Bude to chtít čas, než se z toho skutečně dostane," oznámil naprosto vážně a pravdivě.
"Je křehká," povzdechl si Tony.
"Velmi křehká," připustil Bruce a posadil se ke stolu.
"Takže tvrdíš, že až se probudí, asi vyletí z kůže?" zeptal se Clint. Bruce zavrtěl hlavou.
"Pokud tam budeš ty, je možnost, že nebude tak vyděšená. Podle toho, co jsem zaslechl, se tě nebojí," odpověděl.
"Proč tam neposadíš Jane? Znají se už odmalička," zamručel Clint, protože se mu to vůbec nelíbilo. Být v její přítomnosti. Vidět jí!
"I když je pravděpodobné, že by to byla lepší možnost, Jane potřebuje spánek. Hádám, že za ty dny neprospala ani dvanáct hodin a mohla by se zhroutit," zamračil se Bruce nad stavem Jane.
"A já můžu za to, že Jane nespí?" optal se uraženě Clint.
"Prostě si tam běž sednout a až se probudí, vysvětli jí - šetrně - co se stalo," rozkázal kapitán Amerika a zamračil se. Clint nemohl popřít, že devadesátník nevzbuzuje strach, ale nechtělo se mu poslouchat. Jediné rozkazy, které dostával, byly od Coulsona, který byl již mrtvý a Furyho, který se teď naštěstí o stav Darcy nezajímal, tudíž nedostal žádný rozkaz.
"Vždyť mě ani nezná," řekl Bruceovi.

"To je jedno, nezáleží na tom, jestli tě zná, nebo ne. Důvěřovala ti," odpověděl mu Bruce a Steve s výrazem, který nepřipouštěl zápornou odpověď, ukázal na dveře pokoje, kde ta poloviční mrtvola ležela. Clint si zmučeně povzdechl a pohlédl na Natashu v naději, že se rozhodne dnes mu splatit dluh. Natasha se tvářila divně. Ona byla celá divná. Ale dnes byla neobvykle divná. Neustále se mračila - ne, že by to nebylo neobvyklé -, občas zírala do prázdna a kdykoliv pohlédla na Clinta, měla ten nejdivnější výraz, který na ní kdy viděl. Nějakou dobu byl totiž přesvědčen, že Natasha nemá žádné mimické svaly. Ne, nepomohla mu. Jen se na něj podivně podívala a pohlédla ke dveřím, kde byla Darcy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki | Web | 27. září 2013 v 8:18 | Reagovat

Ha, žárlivá Natasha. Podřízne Darcy ve spánku....? Prosím? :-D

2 Maya | Web | 29. září 2013 v 15:48 | Reagovat

Oh, žárlící Nat, to bude suprový, ale upřímně, nedivím se jí :D Taky bych žárlila na jejím místě :D jakožto 100procentní zastánce Clintashy :D
Ale povídka je super a přijde mi, že máš talent :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama