1. Unknown

18. září 2013 v 20:25 | Wolf |  Unknown
Hola, hola...
*mega potlesk* pro mě. Tato povídka mě napadla při již zmíněném videu, přesněji fan traileru, které mimochodem sjíždím téměř každý den. Povídku bych asi nechala zahrabanou v šuplíku nebýt podpory mého egoistického já, co čeká jako odměnu nějaký ten komentík...

Berte laskavě ohled na to, že je to má první fan povídka Avengers(, pokud nepočítám přeslazenou jednorázovku, kterou mám pro vás připravenou v šuplíčku.) Tudíž prosím zahoďte kritické ksichtíky, položte cihly a přivažte si ruce k židli. Bude to divoká jízda...
Yolo

Byl den jako každý jiný. Ale pro Darcy ne. Dneska měla poprvé jet do New Yorku nakupovat sama. Bez starostlivé a úzkoprsé Jane. Nikdy jí nic nedovolila. A to byly už obě dospělé! Sedla si do autobusu a párkrát s falešným úsměvem zamávala Jane, která vypadala, že jestli ten autobus hned neodjede, rozpláče se. Potom, co byl Thor na Zemi a ani se nestavil na pokec, byla den ode dne pesimističtější. Darcy měla každou chvíli chuť jí něco omlátit o hlavu, ovšem smůla byla, že nejbližší předmět byl vždy její počítač a kafe, které si rozhodně nechtěla vylít. Ty kecy, že na ní Thor zapomněl, se nedaly snášet. Jak by na ní mohl zapomenout? Byl to bůh a dal slib. A sliby bohové musí plnit, nebo ne?
Přestala myslet na toho vysokého svalnatého blonďáka, kterého Jane záviděla a vložila si do uší sluchátka s nějakou moderní odrhovačkou, kterou neustále hrály v rádiu. Vytáhla si z tašky Pýchu a Předsudek a začetla se do, již patnáctkrát přečteného, románu. Sama nevěděla, proč pořád čte tenhle román, když Jane v knihovně měla - nikdy nedotčené - romány nejen od Austenové. Snad sama toužila najít svého pana Darcyho. Vždyť ona na muže nikdy neměla moc štěstí. Všichni, se kterými chodila, měli nepřehlédnutelné vady a nevypracované tělo. Takový Thor, to byl ideál. Takový asgardský pan Darcy. Šlechetný, obětavý, elegantní. Jenže Thorovo srdce patřilo jen Jane. A taky Darcy by rozhodně nechodila s někým, kdo je takový podivín v moderní době. Ona potřebovala někoho podobného, ale aby se vyznal v technice. Měla věčně rozbitý ten svůj počítač a Jane už nebavilo jí ho neustále opravovat.
Dříve, než se stihla začíst aspoň do scény, kdy se Elizabeth setkává s panem Darcym, protože celou dobu byla pohlcená myšlenkovými pochody, které stejně nikam nevedly, autobus zastavil. Vzhlédla a ocitla se na jedné z autobusových zastávek jen pár bloků od centra. Vystoupila a vyrazila starou známou uličkou k obchodu s knihami. Každou návštěvu se tam zastavila. Sama nevěděla proč. Nikdy si tam knihu nekoupila, teda jen jednou a to Pýchu a Předsudek. Ale přesto jí bavilo číst si anotace, koukat se na obálky knih a čichat k vůni nových stránek.
Tentokrát to bylo jiné. Vešla do knihkupectví, které bylo docela narvané a vydala se k sekci románů. Ihned si vyhledala Pýchu a Předsudek a prohlédla si nové vydání obálky s Keirou Knightley z filmu. Pak si prohlédla pár dalších románů. Některé jí zaujaly, nad některými protáčela oči a ty další by nejraději podpálila přímo v obchodě. Nakonec si i vybrala jeden nový román, který vyšel teprve nedávno. Byl to moderní život Jane Austenové.
Když vyrazila ven z knihkupectví, začalo pršet. Knížku si schovala do tašky, při čemž uvažovala, kam se vydá potom. Chyběl jí tu organizační systém Jane.
"Ne, Jane je doma a ty jsi samostatná," řekla si sama k sobě a ignorovala nechápavé pohledy pár lidí, kteří zaslechli její samomluvu. Vydala se tou samou uličkou zpět k autobusové zastávce, odkud se chystala jít do jednoho z levnějších butiků. Uličku moc lidí nepoužívalo. A pokud ano, ne zrovna k dobrým úmyslům. Jane tudy chodila přesto vždycky a nikdy se nestalo nic nepředvídatelného.
Rozpršelo se ještě více. Darcy si přitáhla těsněji k tělu svojí mikinu a vzpomněla si, jak ráno podcenila Janeinu předpověď deště. Povzdechla si a snažila se upírat pohled na rušnou ulici, na kterou navazovala ta, ve které se teď nacházela. Náhle jí ztuhla krev v žilách, sama netušila proč. Zastavila se. Necítila se vůbec příjemně. Jakoby byla sledovaná. Rychle se zase rozešla, při čemž se ohlédla. Šel za ní nějaký muž. Zrychlila. Už byla skoro u ústí uličky, když jí další muž zastoupil cestu. Podvědomě vytáhla taser. Dostala strach.
"Ahoj, krasotinko," ozvalo se jí za zády. Muž před ní se jenom pobaveně usmál. Měl přinejmenším dva metry. Svalnatý. S rozcuchanými černými vlasy. Tmavé oči se na ní dívaly s opovržením.
"Nechte mě projít, nebo…" vyhrkla naštvaně a ohlédla se přes muže, aby zjistila, zdali si toho někdo nevšiml. Vždyť lidé nemůžou být tak lhostejní.

"Nebo, co?" zeptal se muž vpředu pobaveně. Namířila na něj taserem a spustila ho. Drátky vystřelily, ale muži nic neudělaly. Ještě víc pobaveně se usmál a rukama v rukavicích jí vytrhl tasery za drátky. Vyděšeně vytřeštila oči a cítila za sebou přítomnost druhého muže. Otočila se a uhodila ho do hlavy pěstí. Jen na chvilku stočil hlavu k zemi a vyplivl trochu krve. Hned na to jí uhodil silněji a Darcy se skácela na zem ještě při vědomí. Chtěla šáhnout do kapsy pro mobil, ale muž jí šlápl na ruku a ona by vykřikla nahlas, kdyby jí rychle nedal na ústa vlastní ruku páchnoucí po cigaretovém kouři a alkoholu. Bolest jí vystřelila z ruky do celého těla a ona začala ztrácet zrak. Ještě spatřila tvář druhého muže, blonďáka, jistě mladšího a o něco menšího než druhý muž. Pak se jí pohled rozostřil a ona upadla do sladkého bezvědomí.

*pro vysvětlení, sama dělám beta-readera, ale u mých povídek mě to nebaví...* :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Misao Deino | 18. září 2013 v 21:33 | Reagovat

Zajímavé :D Těsím se na pokračování.
Teď by se jí hodila nějaká velká střelná zbraň. :D Kdopak ji to na konci praštil? Někdo známý? Že by? Mám takové tušení...

Prosím o zvětšení textu. Z tohohle bolí oči a blbě se to čte. :(

2 Tamten Loki | Web | 19. září 2013 v 8:54 | Reagovat

Vida, další avengerista! Tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. K Darcy mám zatím opatrný vztah typu "zbytečná břehule", ale ochoteně ho změním :-D
Jinak též hlasuji pro večer strávený nad vzhledem blogu... O:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama